BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAN Openbare vergadering van den gemeente raad van Amersfoort op Dinsdag 26 Maart 1912, des namiddags te half twee ure. Vo o r z i 11 e r: de heer burgemeester, jhr. J W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig: de heeren wethouders \Y. 11. Kam. II. W. van Esveld en 11. G. Rij- kens; de heeren: J. van der Wal I\zn., H. Ko ning, J. W. Jorissen, R. G. Rijkcns, P. C. H. Rriel, A. Fysink, W. Salomons, A. H. van Kal ken, N. Veis Ilevn, D. Ruys, A. M. Tromp van Holst, F. M. Houbaer, J. C. Rolandus Hage- doorn, D. Gerritsen, II. Kroes, S. .1. van Duinen en de secretaris, mr. dr. .1. G. Stcnfert Kroese. Afwezig met kennisgeving de heer Oos terveen. De notulen van de vorige vergadering wor den goedgekeurd. Ingekomen zijn de navolgende stukken: a. Schrijven van den Minister van Justitie van 20 Februari 1912, houdende toezending van bet Koninklijk Resluit van 13 Februari 1912, no. 42, tol vaststelling van de jaarwedde van den Commissaris van Politie te Amers foort Voor kennisgeving aangenomen. b. Schrijven van den Minister van Binnen- landsrhc Zaken van 8 Maart 1912, aid. II. M. O. No. 1305, tol goedkeuring van het Raads besluit van 20 Februari 1912, no. 50 tot benoe ming van S. Algera tot leeraar aan het Gym nasium en de lloogere Burgerschool. Als voren. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 4 Maart 1912, 3e afdeeling, no. 628 576 tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 20 Februari 1912, no. 58, strekkende tot wijzi ging van de bedrijfsverordening van de Gas fabriek. 'Als voren. d. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 4 Maart 1912, 3c afdeeling, no. ttST .fi"2 ,t»l goodkeurinjg van ihel Rafldsbeshnt van 20 Februari 1912, no. 59, strekkende tot aankoop van een strook gronds van C. M. M. Vermolen. Alsvoren. e. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 4 Maart 1912 3e afdeeling, no. 525/577 tot goedkeurt ng v-aai «heft Rahidsfbesaiuit van 20 Februari 19l2, no. 60 betreffende aan koop van grond van C. V. Gerritsen. - Als voren. f. Twee besluiten van de Gedeputeerde Sta ten van Utrecht d.d. 13 Maart 1912 3e afdee ling no. 726/681 en 727/579 to* jgocidkewrirug van de Raadsbesluiten van 20 Februari 1912, no. 63:2 cu 6312 betreffende de o&igahasatlie van het Lager Onderwijs en de salarisregeling voor het daarbij verbonden personeel. Als voren. g. Besluit van de Gedeputeerde Stalen van Utrecht van 1 Maart 1912, 3e afdeeling, no. 627/586 tot goedkeuring van het' Ra'aidshesiïu'iit van 20 Februari 1912, no. 67, betreffende on- derbandsche verhuring van grond. Als voren. h. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 13 Maart 1912, 3e afdeeling, no. 6'2t/»>41 totgoodie curing van drie RaaietelbesJluL- ten, nos. 68 1, 2 en 6 strekkende tot wijziging van de begrooting, dienst 1912. Als voren. i. Van de Gezondheidscommissie voor de ge meente Amersfoort het jaarverslag over 1911. Zal worden gedrukt en gevoegd bij het Gemeenteverslag. j. Van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs het verslag over 1911. Als voren. k. Van de Commissie tot bijstand in het be heer van de gasfabriek en waterleiding het verslag van de gasfabriek over 1911. Als voren. I. van de tuberculose-vereeniging het ver slag over 1911. Ter visie gelegd voor de leden van den raad. m. Ken adres van A. M. van Bemmel, waar bij hij in beroep gaat van een besluit van Bur gemeester en Wethouders van 12 Februari 1912, afdeeling 1, no. 223 strekkende tot af wijzing van een verzoek tot het mogen bou wen van 2 woningen. Gesteld in handen van B. en W. om prae- advies. n. Ken adres van .1. Pothoven, waarbij hij in beroep gaat van een besluit van Burgemees ter en Wethouders van 7 Maart 1912, afdee ling 1, no. 312 strekkende tot afwijzing van een verzoek een bruggetje te maken teneinde uitweg op den Berkenweg te krijgen. Als voren. o. Fen adres van dr. J. H. Moll e.a. waarbij zij verzoeken maatregelen te willen nemen te gen den overlast, veroorzaakt door het opspat ten van vuil door vrachtautomobielen. Als voren. p. Ken adres van de Vereeniging Handel en Nijverheid waarbij verzocht wordt maatrege len te nemen tol verruiming van de Kamper binnenpoort. Als voren. q. Een ongeteekend schrijven, ingezonden door „eenige ingezetenen-bouwers" waarbij bezwaren aangevoerd worden tegen het voor stel van Burgemeester en Wethouders van 7 Maart 1912, afd. 1, no. 372 strekkende tot aan koop van eenige perceelcn aan de Kamperbin nenpoort. De secretaris leest op verzoek van den voorzitter dit adres voor. De Voorzitter. Dit stuk is ongezegeld en kan dus niet in behandeling komen. De heer J o r i s s e n. Mijnheer de Voorzitter het spijt mij dat het stuk is voorgelezen: daar het ongeteekend is, had het niet in aanmer king kunnen komen. Vooral waar hel beleedi- gingen inhoudt voor ingezetenen die te goeder naam en faam bekend staan. De Voorzitter. Ik moet u opmerken dat de voorlezing ervan moest geschieden om de leden er mede in kennis te stellen. De behan deling echter kan niet plaats hebben, omdat het stuk ongczcgeld is. Omtrent dit ongezcgeldc stuk wordt overgegaan tot de orde van den dag. r. Een adres van de vereeniging Handel en Nijverheid tot vaststelling van cene verorde ning op den verkoop van melk ên melkpro ducten. Gesteld in handen van B. en W. om prae- advies. s. Een adres van de vereeniging van Amers- foortsche Drukkerspatroons, waarbij wordt verzocht eene regeling vast te stellen, waarbij het door de gemeente benoodigdc drukwerk, tegen vooraf vastgestelden prijs, worde ver deeld onder de hier ter stede gevestigde fir ma's die eene bepaalde loonregeling hebben ingevoerd, benevens een adres van het hoofd bestuur van den Nedertandschen Bond van Boekdrukkerijen, waarbij adhaesie aan dit adres wordt betuigd. Als voren. t. Een adres van .1. van Hees e.a., waarbij verzocht wordt verschillende verbeteringen, ten aanzien van de bevaarbaarheid van de Hem te willen doen uitvoeren. Als voren. u. Een adres van de afdeeling Amersfoort van den Bond van Nederlandsche gemeente werklieden, houdende verzoek eene verorde ning. regelende de pensionneering van ge meentewerklieden, -ambtenaren en hunne we duwen en weezen vast te stellen zonder de bijdragen, welke thans verplichtend zijn, te willen verhoogen. Als voren. v. Een schrijven van D. Natte Hoogland, ge meente-vroedvrouw te Ermelo, houdende ver zoek cene vergoeding te mogen ontvangen, wegens verleende hulp bij de bevalling van een inwoonster der gemeente Amersfoort. De Secretaris leest op verzoek van den Voorzitter dit adres voor. Ten aanzien van dit ongezegelde stuk, wordt overgegaan tot de orde van den dag. w. Een schrijven van den Algemeenen Nedertandschen Wielrijdersbond, waarbij in overweging gegeven wordt, om op bepaalde plaatsen in de gemeente, den plaatsnaam der gemeente te vermelden. Gesteld in handen van B. en W. Ier af doening. x. Een dankbetuiging van A. van Weezei Krrcns voor het bestuit tot verhooging van de bezoldiging van de teekenleeraren. Voor kennisgeving aangenomen. y. Eene dankbetuiging van A. G. van den Berg voor hare benoeming lot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan dc school aan de Funtenburgerlaan. Als voren. z. Een adres van de Regelingscommissie van het groot-internationaal kegel-concours, waarbij verzocht wordt een prijs-medaille be schikbaar te stellen. I)e Voorzitter: B. en W. stellen voor een crediet te geven van f 10.— teneinde daarvoor een medaille aan te schaffen. De heer Van Kalken: Mijnheer dc Voor zitter! Ik geloof, dat een bedrag van f 10.— wel wat laag is. In andere plaatsen, waar een internationaal kegelconcours wordt gegeven, is dc prijs van de Gemeente in den regel hoo- ger. Ok wij hebben den vorigen keer meer gegeven en voor een gouden medaille komen wij met f 10.— niet klaar; wij moeten mins tens f 30.— a f 40.— besteden. Mijne speeljaren zijn al om en ik doe niet meer aan kegelen, maar toch heb ik de overtuiging, dat het een gemeentebelang is, de zaak te steunen. Wij hebben gezien hoe met het internationaal ke gelconcours in „Amicitia" een groot getal vreemdelingen hier kwamen en zulke vreem delingen komen terug, wanneer zij maar eerst met de Gemeente hebben kennis gemaakt. Daarom geloof ik, dat wij behoorlijk moeten uitkomen. De eerste prijs moet zijn een gou den medaille; de Koningin geeft wel geen gouden medaille, maar voegt er vijf gouden draagmedailles aan toe en dat doet de ge meente niet. Ik stel dus voor ƒ40.— beschikbaar te stel len voor een gouden medaille. •- Dit voorstel wordt voldoende onder steund De Voorzitter: Vijf jaren geleden is er voor hetzelfde doel een gouden medaille ver strekt van f 40.— en Burgemeester en Wet houders meenen, dat het niet aangaat zoo kort daarop weer zulk een hoog bedrag beschik baar te sletten. De heer Van Duinen: Mijnheer de Voor zitter! Als niemand het woord wenscht zou ik dil in het midden willen brengen: wat gewone vcreenigingen kunnen doen, kan de Gemeente- als zoodanig moeilijk doen. De Gemeente heeft tegenover haar bezoekers in de eerste plaats haar waardigheid op te houden en ik vind het voor een Gemeentebestuur ik zal het maar zeggen een beetje schriel om een medaille van f 10.— disponibel te stellen. Daarom kan ik mij zeer goed vercenigen met het voorstel van den heer Van Kalken om een gouden medaille aan te bieden. Het voorstel-Van Kalken wordt vervolgens aangenomen zonder hoofdelijke stemming, waardoor het voorstel van Burgemeester en Wethouders geen punt van behandeling meer uitmaakt. S

Amersfoortsch Dagblad | 1912 | | pagina 5