45 wij onzc woning en rusten uitom nieuwe krachten te verza- melen voor een ander uitstapje. Met het krieken van den dageraad stappen wij het klcine kop- pelhek uit, vertoeven met welgevailen bij den watervaldicn de Grebberbeek bij het ontlasten in den Ecm vormten spoeden ons langs den oliemolen links af naar het oud adelijk Isselt met zijnc nederige kapel steken dwars door de bosschen van de Birk naar den straatweg over en beviuden ons op eenen te midden cener vlakte gelegenen heuvelde bereden bodem verraadt ons, dat hier het voortreffelijk Regement Rijdende Arti 1 lerie zijne oefeningen houdl: wij verliezen ons bier in stille mijmerij en na nog eenige oogenblikken te hebben uitgerustnemcn wij onzen wandelstaf wcder op en berciken spoedig den straatweg op de hoogte van den tweeden tol doch wij kunnen van het vergezigt op Soest niet schcidenwij rukken ons los en laten voor het laatst onze blikken over dit heerlijk panorama heenweiden wij vermeenen ons in hrj, heuvelachtig Belg'ie te bevindcn doch vooruit gaat de wandeling en den straatweg overstekende stappen wij langs den zoom van een sparrebosch de heide over. Daar slaan wij den hoek van het bosch ommaar, liemelwelk eene verrassing! zijn wij in Duilschland of in Zwitserland? aan den Rhijn verplaatst? Van het punt, waar wij nil staan hebben wij achter ons den tweedeu tol regtsaf aan den gezigteinder de zoogenaamde pira- mide of het gedenkteeken van het kamp van MaRMONT vlak tegenover ons zien wij eenen streep van zwevenden damphet is die der locomief, die, na Maren te zijn voorhijgesneld in den nevel verdwijnt maar links, links af, toefl ons het schoonst van alles wat ons oog tot nog toe aanschouwd heeftneenwij zijn niet meer in de omslreken van Amersfoort wij zijn in Duilschland verplaatstdaar ligt Leusden als in een dal aan onzen voet. Wij dalen langzaam naar beneden lagehend steekt de alleen staande toren zijn spits uit het rijzend geboomte omhoog als ruiten op een scbaakbord liggen vrucbtbare akkcrs met bronzen tinten geschakeerd voor ons o daar wenkt de stille zoele rust ons zoo verlcidelijk toe een heilig, een verhcven gevoel doordringt

Adresboeken Amersfoort | 1851 | | pagina 109