46 onze borsthier zwijgen alle hartstogten alle ijdcle wenscben^; bier bij bet aanscbouwen dezer kalme natuur vlijmt de smart niet zoo grievend en vervullen kalmte en vrede onze borst. Daar- heen! roept eene stem in ons binncnste, daarhcen en weldra is bet gastvrije Leusden bereikt. In dc verte klonk ons het gejoel van darlelende kinderen of het geknai der buksen reeds in de ooren. Bevallige groepen wachten ons. Onder bet geboomte of in het lommer der Zwitsersehe tenten verspreid zitten gelukkige menschen en verpoozen zich in bet groen bier vermaakt zich de jeugd op den sclioinmcl daar oefent zich de jongeling in het schieten naar den vogel met boog of pistool daar mikt de forsche krijgsman op het wit van de schijf, overal bewcging en leven. AVare het echter nietdat ik den vreemdeling tot gids moest verstrekken en hem nog het sclioone vergezigtvan af de Zcven Boom/yesenz.moest doen aanscbouwen en de Uitgever van deri Alinnnak drong mij niet verpligtend en bcleefd jegens den Vreemdeling te zijn ik bleef met den Stadgenoot op Leusden en vertoefde nog gernimen tijd op het balkon. Hoe ijverig bezig is de voor alien even gedienstige MlETJE hoe rond en hartelijk de goede DE KciTER. AVie is te Leusden geweest en heeft daar geene dunne pannekoeken gegeten Vreemdeling! gij die onze omstreken komt bezoekenindien mijne eenvoudige sehets u mogt uitlokkenver- geteu wij, door het Epicurisch genot van de pannekoeken der kasteleines weerhouden, niet, de om Nimmerdor en Zandbergen gelegene bosschen te bezoeken. Bij zomerhitte zal de koelte in de trotsche en onafzienbarcn Iaan op Nimmerdor nitloopende, ons dubhel welkom zijn en willen wij langs den stolligen grindweg niet stadwaarts keeren, zoo slaan wij regis af het bosch in en wij zullen ons meer dun beloond vinden door de afwisselende partijen in het fraaije bosch van Zandbergen. Zoude ik ti ver- geten, nederig en toch sehilderachtig gelegcn Leusden, met uwe eenvoudige Dorpstoren en met uw eenzaam kerkhof, waar de dooden zoo vreedzaain ruslen; liefelijk Leusden, waar onze kinderen zulk ecn onsehuldig genot smaken Leusden, met uwe bloeijende akkers

Adresboeken Amersfoort | 1851 | | pagina 110