Vuur-, Haven- cn Tongeld. 30 3e klassc, le soort, voor 6en paard f 10, voor twee 25, 2e soort, voor (Sen paard f 5, voor twee 16. le klasse, voor elk paard f 8. 5e klasse, voor elk paard f 3, jaagpaarden voor schepen en schuiten f 1,50. 6e klasse, voor elk, zelfs onvolledig, tiental f 25. De personeele belasling wordt te Amersfoort verhoogd met 70 opcenten, en de grondbelasting met 10 opcenten voor de gebouwde en 10 opcenten voor de ongebouwde eigendommen, ten belioeve van de Gemeente. lie Gemeente beschikt over */s van de opbrengst der rijks-personeele be tasting. NB. Omtrent de voorwerpen in iedere klasse vallende en den vrijdom van personeele belasting, raadplege men de beschrijvingsbiljetten. Voor de schepen, geladen of ongeladen, welke nit zee de rivier de Eem in- en opvaren en beneden de Eembrug blijventelken reize per tonf 0,06. Voor die welke door de Eembrug tot den Baarnschendijk of grooten Me'lm opvaren n 0,09. Voor die welke voorbij den grooten Melm stadwaarts varen0,12'/a. Het vuur-, haven- en tongeld is slechts voor de helft verschuldigd voor de schepen die mest voor den landbouw aanbrengenof ten behoeve van fabrieken of trafieken langs de Eem of onder Amersfoort gelegen goederen aan- of wegbrengenzullende echter voor zoodanige schependie met andere dan tot de fabriek of trafiek behoorende vrachten van hier vertrekkenvooraf de andere helft moeten worden bijbetaald. De schepen beladen met verschen vischbestemd om alhier ter markt gebracht en verkocht te wordenzijn vrijgesteld.

Adresboeken Amersfoort | 1868 | | pagina 34