30 2e klassevoor elk paard 15. 3e klasse, le soort: voor een paard f 10voor twee f 25. 2e soortvoor een paard f 5 voor twee 16. 4e klasse voor elk paard f 8. 5e klasse voor elk paard 3jaagpaarden voor schepen en schuiten f 1.50. 6e klasse: voor elk, zelfs onvolledigtiental/ 25. De PERSONEELE belasting wordt ten behoeve van de ge- meente Amersfoort verhoogd met 7 0 opeenten de GROND- BELASTING met 40 opeenten voor de gebouwde en 10 op eenten voor de ongebouwde eigendommen. De Gemeente beschikt over 4/s van de opbrengst der Rijks- personeele belasting. NB. Omtrent de voorwerpen in iedere klasse vallende, en den vrijdom van personeele belasting raadplege men de beschrijvingsbiljetten. Vuur-, Haven- en Tongeld. Voor de schepen geladen of ongeladenwelke uit zee de rivier de Eem in- en opvaren en beneden de Eembrug blijven, telken reize per 1,5 kub. el (ton) f 0,06. Voor die welke door de Eembrug tot den Baam- schendijk of grooten Melm opvaren- 0,09. Voor die welke voorbij den grooten Melm stadwaarts varen- 0,12VS. Het vuur-, haven- en tongeld is slechts voor de helft verschuldigd voor de schepen die mest voor den landbouw aanbrengen of ten behoeve van fabrieken of trafieken, langs de Eem of onder Amersfoort gelegengoederen aan- of weg- brengen doch voor zoodanige schepen, die met andere dan tot de fabriek of trafiek behoorende vrachten van hier vertrekken, moet vooraf de andere helft worden bijbetaald. De schepen beladen met verschen vischbestemd om alhier ter markt gebracht en verkocht te wordenzijn vrijgesteld.

Adresboeken Amersfoort | 1870 | | pagina 38