RIJKS-TELEGRA AF 33 J. J. JACOBSDirecteur. T. J. VAN ASOpzichter over het materiiiel. W. VAN DEN BEKG, Bes teller. •Naar alle telegraafkantoren in Nederland kost een bericht van niet meer dan twintig woorden: 30 cents, voor iedere tien woorden daarboven15 cents. Een aangeteekend telegram kost den dubbelen tariefprijs, De geheele inhoud daarvan wordt den afzender teruggeseind, met opgaaf wanneer en aan wien het bericht is afgeleverd. De kosten van bezorging buiten de lijn door bode of post kunnen ook voor rekening van den geadresseerde worden ge- laten, die in dat geval de werkelijke uitgaaf betaalt. De afzender blijft echterbij niet-betalingvoor de gedane uit- gaven aansprakelijk. Het kantoor is geopend 's voormiddags van 9 tot 12 uren, en s namiddags van 2 tot 7 uren. Des Zondagsop Hemelvaartsdag en l8ten Kersdag voorm. van 8 tot 9 uren en nam. van 2 tot 5 men. De berichten moeten, in den tekst, zonder verkortingen duidelijk en in verstaanbare taal geschreven zijn, en den naam van den afzender, alsmede den naam en de woonplaats van den geadresseerde bevatten. Het adres moet aan het hoofd en de handteekening aan den voet van het bericht geplaatst worden. Ook voor de plaatsen, waar geene telegraafkantoren zijn gevestigdworden berichten aangenomen. De verzending van het naastbijgelegen telegraafkantoor kan geschieden door de post, boden, of estafetten. Verzending met boden geschiedt voor een afstand van 11 kilometers (mijlen) tegen/0,70 en van 22 kilometers tegen/1,40; voor verder gelegene plaatsen tegen den werkelijk door het eindtelegraafkantoor betaalden prijs. De 3

Adresboeken Amersfoort | 1870 | | pagina 41