Vuur-, Haven- en Tongeld. 30 2e klasse voor elk paard f 15. 3e klasse: le soortvoor een paard f 10 voor twee f 25. 2e soortvoor een paard f 5 voor twee f 16. 4e klasse: voor elk paard f 8. 5e klasse: voor elk paard f 3jaagpaarden voor sehepen en schuiten J 1.50. 6e klasse: voor elk, zelfs onvolledig tiental f 25. De PERSONEELE belasting wordt ten behoeve van de ge- meente Amersfoort verhoogd met 70 opcenten de GROND- BELAbTING met 40 opcenten voor gebouwde en 10 op centen voor de ongebouwde eigendommen. De Gemeente beschikt over */s van de opbrengst der Rijks- personeele belusting. NB. Omtrent de voorwerpen in iedere klasse vallende, en den vrijdom van persooneele belasting raadplege men de beschrijvingsbiljetten. Voor de sehepengeladen of ongeladenwelke uit zee de_ rivier de Eem in- en opvaren en beneden de Eembrug blijventelken reize pCr 1 '/s kub. el (ton) f 0,06. Voor die welke door de Eembrug tot den Baam- schendijk of grooten Melm opvaren- 0 09. Voor die welke voorbij den grooten Melm stadswaarts varen- 0121/ Het vuur-, haven- en tongeld is slechts voor de helft verschuldigd voor de sehepen die mest voor den landbouw aanbrengenof ten behoeve van f'abrieken of trafieken langs de Eem of onder Amersfoort gelegen goederen aan- of weg- brengen; doch voor zoodanige sehepen, die met andere dan tot de fabriek of trafiek behoorende vrachten van hier vertrekken, moet vooraf de andere helft worden bijbetaald. De sehepen beladen met verschen visch, bestemd om alhier ter markt gebracht en verkocht te wordenzijn vrijgesteld.

Adresboeken Amersfoort | 1871 | | pagina 34