B.ICTKS-TElXjEa-^^.^F. 33 J. J. JACOBS, Directeur. Telegrafist 3e kl. T. J. VAN AS, Opzichter over het materieel. W. VAN DEN BEKGBesteller. Naar alle telegraafkantoren in Nederland kost een bericht van niet meer dan twintig woorden 30 centsvoor iedere tien woorden daarboven 15 cents. Een aangeteekend telegram kost den dnbbelen tariefprijs de geheele inhoud daarvan wordt den afzender teruggeseind met opgaaf wanneer en aan wien het bericht is afgeleverd. De kosten van bezorging buiten de lijn door bode of post knnnen ook voor rekening van den geadresseerde worden ge- laten, die in dat geval de werkelijke uitgaaf betaalt. De afzender blijffc echter bij niet-betalingvoor de gedane uit- gaven aansprakelijk. Het kantoor is geopend: des winters van 8 u. v/m. tot 9 n/m. des zomers van 7 v/m. tot 9 n/m. op de zon- en daarmee gelijkgestelde feestdagen van 89 v/m. van '1—3 en van 79 n/m. De berichten moetenin den tekstzonder verkortingen duidelijk en in verstaanbare taal geschreven zijn en den naam van den afzenderalsmede den naam en de woonplaats van den geadresseerde bevatten. Het adres moet aan het hoofd en de handteekening aan den voet van het bericht geplaatst worden. Ook voor de plaatsen, waar geene telegraafkantoren zijn gevestigdworden berichten aangenomen. De verzending van het naastbijgelegen telegraafkantoor kan geschieden door de post, boden, of estafetten. sVerzending met boden^geschiedt voor een afstand van 11 kilometer /mijlen) tegen 0,70 en van 1i kilometers tegen f 1,40; voor verder gelegene plaatsen tegen den werkelijk door het eindtelegraafkantoor betaalden prijs. De 3

Adresboeken Amersfoort | 1871 | | pagina 37