30 2e klasse: voor elk paard f 15. 3e klassele soort, voor een paard f 10, voor twee 25; 2e soort, voor een paard f 5, voor twee f 16. 4e klasse: voor elk paard 8. 5e klassevoor elk paard f 3jaagpaarden voor schepen en sehuiten 1.50. 6e Masse: voor elk, zelfs onvolledig, tiental 25. De PEBSONEELE BELASTING wordt ten behoeve van de gemeente Amersfoori verhoogd met 70 opcenten, de GBOND- BELASTING met 40 opcenten voor gebouwde en 10 opcenten voor de ongebouwde eigendommen. De Gemeente beschikt over 4/s van de opbrengst der Rijks- personeele belasting. NB. Omtrent de voorwerpen in iedere klasse vallendeen den vrijdom van personeele belastingraadplege men de beschrijvingsbiljetten. Vuur-, Haven- en Tongeld. Yoor de schepen geladen of ongeladenwelke uit zee de rivier de Eem in- en opvaren en beneden de Eembrug blijven telken reize per 1kub el (ton)f 0.06 Voor die welke door de Eembrug tot den Baarn- schendijk of grooten Melm opvaren - 0.09 Voor die welke voorbij den grooten Melm stads- waarts varen- 0.12'/2 Het vuur-haven- en tongeld is slechts voor de helf t ver- schuldigd voor de schepen die meat voor den landhouw aan- brengen of ten behoeve van fabrieken of traflekenlangs de Eem of onder Amersfoort gelegengoederen aan- of wegbren- gendoch voor zoodanige schependie met andere dan tot de fabriek of trafiek behoorende vrachten van hier vertrekken moet vooraf de andere helft worden bijbetaald. De schepen beladen met verschen visch, bestemd om alhier ter markt gebracht en verkocht te worden, zijn vrijgesteld.

Adresboeken Amersfoort | 1872 | | pagina 34