EIJKS-TELEGRAAF, 33 J. J. Jacobs, Directeur. W. van Esveld Jr., Telegrafist 3e kl. T. J. van AsOpzichter over het materieel. W. van den BergBesteller. H. van den Berg, Bode. Het kantoor is geopend: Van 1 Octob. tot 31 Maart van 8 u. voorm. tot 9 u. nam. 1 April 30 Nov. 7 9 Op Zon- en daarmee gelijkgestelde feestdagen: Van 89 voorm., van 1-3 en van 79 u. nam. Naar alle telegraafkantoren in Nederland kost een bericht van niet me& dan 20 woorden: 30 cents; voor iedere 10 woorden daarboven15 cents. Een aangeteekend telegram kost den dubbelen tariefprijs den afzender wordt meegedeeld wanneer en aan wien het be richt is afgeleverd. Van niet-aangeteekende berichten kan de afzendertegen bet aling van den prijs van een enkelvoudig berichtzich door het betrokken telegraaf kantoor den tijd van aflevering doen melden per telegraaf. Ook voor de plaatsen waar geen telegraafkantoren zijn ge- vestigd, worden berichten aangenomen. De verzending van het naastbijgel gen telegraaf kantoor geschiedt door de post (koste- loos) en oor boden of estafetten. Bode-bezorging wordt be- rekend voor den afstand van 11 kilometers (mijlen) tegen 70 cents en van 22 kilometers tegen f 1.40; voor verder gelegen plaatsen tegen den werkelijk door het eindkantoor betaalden prijs. De afzender behoort schriftelijken wel onmiddellijk na het adreste vermelden vanwaar en hoe de bezorging buiten de lijn moet geschieden. De afzender kan het antwoord op zijn bericht vooruitbetalen doch slechts tot het drievoudig bedrag der kosten van het oorspronkelijk bericht. De ber'ehten kunnen gesteld zijn in de Nederlandsche PranscheDuitsche en Engolsciic taal. Het gebruik van an- dere talen is in het binnenlandsch verkeer mede geoorloofd. 3

Adresboeken Amersfoort | 1872 | | pagina 37