30 Vie GrondslagPAARDEN. I e klassevoor een paard f 25twee f 55drie f 80voor elk paard meer f 40. 2e klasse: voor elk paard f 15. 3e klasse1 e soortvoor een paard f 10 voor twee f 25 2e soort, voor e6n paard f 5, voor twee f 16. 4e klassevoor elk paard f 8. 5e klassevoor elk paard f 3jaagpaarden voor scbepen en schuiten f 1,50. 6e klassevoor elkzelfs onvolledigtiental f 25. NB. Omtrent de voorwerpen in iedere klasse vallendeen den vrijdom van personeele belastingraadplege men de beschrij vingsbil jetten De Gemeente bescbikt over van den opbrengst der Rijks-personeele belasting. Die na den 1. Mei een perceel in gebruik neemt, is daar- voor de personeele belasting voor den nog overigen tijd van het dienstjaar verschuldigd. Aan den belastingscbuldige die in den loop des dienstjaars een perceel verlaatzonder daarin eenige roerende goederen of iemand in zijncn dienst acbter te latenwordt ontbeffing verleend van zijn aanslag, naar de vier eerste grondslagen, voor den tijd des dienstjaars die nog over is indien daarvan door hem binnen den tijd van eene maand volgende op diewaarin hij het perceel verliet, tegen bewijs schriftelijk aangifte is ge- daan ten kantore van den ontvangerop een aldaar kosteloos verkrijgbaar biljet. De ontbeffing wordt ook verleend over het driemaandelijksch tijdvak waarin bet perceel werd verlaten indien de belasting scbuldige daarnadoch in den loop van datzelfde tijdvakeen ander perceelwaarvoor hij belastingplichtig isin gebruik neemt. Bij overlijden van den belastingscbuldige treden zijne erfge- namen in dezelfde rechten en verplichtingen. Vuur-, Haven- en Tongeld. Voor de scbepen, geladen of ongeladen, welke uit zee de rivier de Eem in- en opvaren en beneden de Eembrug blijven telken reize voor l'/s kub. el (ton)f 0-00

Adresboeken Amersfoort | 1873 | | pagina 34