30 daarboven f 40 meeren dienonverminderd nog f 10 voor elken mannelijken dienstbode. Voor een jager f 15. 2e klasse: voor elken'tuinman f 15; voor elken tuinknecht f 5. 3e klasse: voor elken werkbode f 2. 4e klasse: voor elk dienstmeisje van 15 tot 18 jaar f 3. 5e klasse: voor elken huisbewaarder of huisbewaarster f 6. Vie Grondslag: PAARDEN. le kl.: 1 pd. f 25, 2 p. f 55, 3 p. f 80, elk p. meer f 40. 2e kl.voor elk paard f 15. 3e kl.le soort, voor een paard f 10, voor twee f 25; 2e sodHvoor den paard f 5, voor twee f 16. 4e kl.voor elk paard f 8. 5e kl.elk p. f 3, jaagp. voor schepen of scbuiten f 1,50. 6e kl.voor elk, zelfs onvolledig, tiental f 25. NB. Omtrent de voorwerpen in iedere klasse vallendeen den vnjdom van personeele belastingraadplege men de beschrijvingsbiljetten. Die na den 1. Mei een perceel in gebruik neemt, is daar- voor de personeele belasting voor den nog overigen tijd van bet dienstjaar versebuldigd. Aan den belastingschuldigedie in den loop des dienstjaars een perceel verlaat, zonder daarin eenige roerende gDederen of iemand in zijnen dienst achtertelatenwordt ontheffing verleend van zijn aanslag, naar de vier eerste grondslagen, voor den tijd des dienstjaars die nog over isindien daarvan door hem binnen den tijd van eene maand volgende op diewaarin hij het perceel verliet tegen bewijs schriftelijk aangilte is ge- daan ten kantore van den ontvangerop een aldaar kosteloos verkrijgbaar biljet. De onthelSng wordt ook verleend over het driemaandelijksch tijdvak, waarin het perceel werd verlaten, indien de belasting schuldige daarna, doch in den loop van datzelfde tijdvak, een ander perceelwaarvoor hij belastingplichtig isin gebruik neemt. Bij overlijden van den belastingschuldige treden zijne erfge- namen in dezelfde rechten en verplichtingen. Vuur-, haven- en tongeld. Voor de schepengeladen of ongeladenwelke uit zee de 4

Adresboeken Amersfoort | 1874 | | pagina 34