TARIEVEN DER GEMEENTE-BELASTINGEN TE AMERSFOORT, 31 rivier de Eem n- en opvaren en beneden de Eembrug blijven telken reize voor l'/j'kub. el (ton)f 0.06 Voor die wolke door de Eembrug tot den Baarn- schen dijk of grooten Melm opvaren- 0.09 Voor die welke voorbij den grooten Melm stad- waarts varen0.12'/a Het vuur- haven- en tongeld is slechts voor de helft ver- sckuldigd voor de schepen die mest voor den landbouw aan- brengenof ten behoeve van fabrieken of trafiekenlangs de Eem of onder Amersfoort gelegengoederen aan- of wegbren- gen; doch voor zoodanige schepen, die met andere dan tot de fabriek of trafiek behoorende vrachten van bier vertrekken, moet vooraf de andere helft worden bijbetaald. De sehepen beladen met verschen visch, bestemd om alhier ter markt gebracht en verkocht te wordenzijn vrijgesteld. Jaarmarkt. Voor elke strekkende el fgedeelten voor een geheel gerekend) van. een spel of eene kraamf 0.40 Voor krainen kleiner dan 4 strekkende ellenof zoo- genaamde stalletjes, in eens- 0.80 Sluis aan het Spui. Voor elk schipvoor .het doorvaren heen en terug, in eens0.50 Voor elke schuit, boeier of bootje, op gelijke wijze - 0,15 Waag. Een varken schaap of kalf- 0.25 Een rund- 0.50 Andere goederen (in een of meerdere stukken tot en met 15 kilogrammen)- 0.03Va Boven 15 tot en met 50 kilogrammen- 0.05 En voorts voor elke 50 kilogrammen (gedeelten voor het geheel gerekend) daarboven- 0.02 Werven. Voor het gebruik van iedere vierkante elin 't jaar. - 0.30 4

Adresboeken Amersfoort | 1874 | | pagina 35