34 Alio regeeringsberichten en de berichten met vooruitbetaald antwoord, of die waarvan collationneering of kennisgeving van ontvang wordt verlangdalsmede de berichten met bestem- ming naar plaatsen buiten Europazijn gcregistrberde berich ten. Deswege geschiedt terugbetaling ingeval van vertraging verminkingstoringenz. Het antwoord kan hoogstens tot bet drievoudig bedrag der kosten van het oorspronkelijk bericlit worden. vooruitbetaald. De collationneering van een bericht kost de helft van den prijs der oorspronkelijke tijding. Zij bestaat in het woordelijk terugseinen van de gekeele depeche van kantoor tot kantoor langs den gelieelen weg dien het bericht te doorloopen heeft. Voor kennisgeving van ontvang is de prijs van een senkel- voudig" bericht verschuldigd. Zij bevat eene eenvoudige tele- grafische mededeeling aan den afzender van den tijd waarop het bericht aan zijnen correspondent is afgeleverd. Dringende berichten worden \66i andere tijdingen van den- zelfden rang overgeseind. Een binnenlandsch dringend bericht van niet meer dan 20 vvoorden kost i voor iedere 10 woor- den daarboven 50 cents. Te berichten moeten duidelijk geschreven worden en mogen geene doorhalingen verwijzingen bijvoegingen of overschrij- vingen bevatten dan die behoorlijk gewaarmerkt zijn. Het adres moet aan het hoofdde handteekening aan den voet van het bericht geplaatst worden. De aanwijzingen »ant- woord betaald", collationneering betaald", rdringend", )jbode of sbode betaald" en spost ko- men afzonderlijk of vereenigd onmiddellijk na het adresen worden in de woordenschatting begrepen. De afzender is vrij in de keuze der taal; nogtans wordt het Nederlandsch Duitsch Eransch of Engelsch aanbevole-n. Nadere inlichtingon zijn aan het kantoor verkrijgbaar.

Adresboeken Amersfoort | 1874 | | pagina 38