TARIEVEN DER GEMEENTE-BELASTINGEN TE AMERSFOORT. - 0.03V, 31 rivier de Eem in- en opvaren en beneden de Eembrug blijven, telken reize voor l'/a kub. el (ton)f 0.06 Voor die welke door de Eembrug tot den Baarn- scben dijk of grooten Melm opvaren - 0.09 Yoor die welke voorbij den grooten Melm stad- waarts varen - 0.12'/a Het vuur- haven- en tongeld is slechts voor de helft ver- schuldigd voor de schepen die mest voor den landbouw aan- brengen of ten bekoeve van fabrieken of trafieken langs de Eem of onder Amersfoort gelegen goederen aan- of wegbren- gendoch voor zoodanige schepen die met andere dan tot de fabriek of trafiek behoorende vrachten van hier vertrekken moet vooraf de andere helft worden bijbetaald. De schepen beladen met verschen visch bestemd om alhier ter markt gebracht en verkocht te worden zijn vrijgesteld. Jaarmarkt. Voor elke strekkende el (gedeelten voor een geheel gerekend) van een spel of eene kraam Voor kramen kleiner dan 4 strekkende ellenof zoo- genaamde stalletjesin eens Sluis aan het Spui. Voor elk schip voor het doorvaren heen en terug in eens Voor elke schuitboeier of bootjeop gelijke wijze Waag. Een varkenschaap of kalf Een rund Andere goederen (in e6n of meerdere stukken tot en met 15 kilogrammen) Boven 15 tot en met 50 kilogrammen En voorts voor elke 50 kilogrammen (gedeelten voor het geheel gerekend) daarboven Werven. Voor het gebruik van iedere vierkante el, in't jaar - 0.30 f 0.40 0.80 - 0.50 - 0.15 - 0.25 - 0.50 - 0.05 - 0.02

Adresboeken Amersfoort | 1875 | | pagina 35