Verplichtingeu betrekkelijk de aangiften roor bet Be vol k ingsr egister DE rUCIITEGAEL VAN AIVIISFORT. 93 Het hoofd van een gezin (als hoedanig ook afzonderlijk le- vende personen worden beschouwd) is verplicht aangifte te doen van verhuizing b:nnen de gemeentealsook zoo eenig lid in het huisgtzin wordt opgenomen of er uitgaatinwonende dienst- of werkboden daaronder begrepen. Van woonplaats veranderende doet men daarvan aangifte met opgaaf der nieuwe gemeente van vestigingen ontvangt deswege een kosteloos getuigschrift hetwelk ter plaatse van aankomst moet worden overgelegd. Hij die een getuigschrift van woonplaats-verandering beko- men hebbende van zijn voorgenomen vertrek afzietis gehou- den daarvan kennistegeven ter plaatse van ontvangst. Van een en ander moet de aangifte binnen 66na maand bij den Ambtenaar belast met het bijhouden van 't bevolkings- registerten raadhuize geschieden 's morgens tusschen 10 en 1 uur. (Getrokken ait de gedichten van Vondfl, deel IX, bladz. 337 der uitgave van 1821.) Schoon Uitrecht eertijdts praelde op 's Bisschops staf en myter En stoel en hooghen Dom noch wil ick Amisfort Van grooter waert benjjtverheffen op mijn cyter Als rechte hant van 't Stichtin zeghen noit verkort. Wie haeren oirsprongh zoecktspringh' zeven hondert jaeren Min vijftigh jaer teruggheen kuss' den eersten steen Daer veele steenen tot een' stadt en muur vergaeren Op 't nachtegaels gezangh hetwelck de bouheer scheen. Natuur verkoos den gront in liefelijcke streecken. Dat Griecken Tempe love, en d'oude Henghstebron; Ick loof dit lantprieel op 't ruischen van de beecken Ick loof den Heilghen Berghden Duitschen Helikon.

Adresboeken Amersfoort | 1875 | | pagina 97