94 De pijnboom, en cypres, en eicken, koel van lommer, Beschaduwen haer velt. De whokre llonighbij De geesten aest met daeu, en necktar, vrij van kommer. Natuur vereert den disch met ooft en "feckernij. Zij schenckt u honigh meede. en sap van muskadellen. Hier loeit het weeligh vee u uit de beemden toe. Men jaeght er 't wilt, en hoort de bijl de boomen vellen. De waghen voert het graen ter korenmerckt. noit moe. Het lakenschietspoel ruiecht door d aenghespanne keten. Zij kemt, en apint, en breit, en weeft de schaepevacht. Hier wort den vreemden. van den gastvrije inghezeten, Gewelkomt, slecht en recht en zonder awaze pracht. Hoe ru8tigh heeft dees stadt van outs verdreve Heeren Geberght in haeren schoot! Hoe ridderlijck herstelt In hunnen eersten staet! Zij dorst Borgonje keeren Wei tweewerf op haer veste, en vreesde geen gewelt. Zij levert mannen uit, de bloem der ruiterijen, Ed draeght noch moedt op 't bloet van Oldenbarnevelt, Wiens glori blincken zal, ten trots van die 't benijen, Zoo laugh voorzichtigheit en trou op d' aerde gelt. Haer godtshuis troost de krancke en wees, en afgheleefden. Zjj koesterde in haer school de letterhelden aen, Die naer den eedlen palm in deze renltaen streefden, En leven door de Faem, nu 't lichaem is vergaen. De Helt van Randebroeck de bouheer van de vorsten En 't raethuis t' Amsterdam, verheerlijckt haren lof: ant zij hem baerde en zooghde aen haer getrouwe borsten, Om bou- en tekenkonst te heffen uit het stof. Godts hant beproeft de Bruit van d' Eem, als Godts verkoren, Door t water van aen Rijn, als 't sneeu te snel ontdoit; Hij treft door 't vier de kroon van haeren schoonen toren, Nu heerelijck herbout. en in den top voltoit. De Hemel wil haer langh voor vier en vloet beschutten. Zij sta, en help den staet der goude vrijheit stutten. MDCLVII. Jacob van Ken pen.

Adresboeken Amersfoort | 1875 | | pagina 98