34 Alle regeeringsberichten en de berichten met vooruitbetaald antwoord, of die waarvan collationneering of kennisgeving van ontvang wordt verlangd, alsmede de berichten met bestem- ming naar plaatsen buiten Europa, zijn geregistreerde berich ten. Deswege geschiedt terugbetaling ingeval van vertraging, verminkingstoringenz. Het antwoord kan hoogstens tot het drievoudig bedrag der kosten van het oorspronkelijk bericht worden vooruitbetaald. De collationneering van een bericht kost de helft van den prijs der oorspronkelijke tijding. Zij bestaat in het woordelijk terugseinen van de geheele depechevan kantoor tot kantoor langs den geheelen weg dien het bericht te doorloopen heeft. Yoor kennisgeving van ontvang is de prijs van een //enkel- voudig" bericht verschuldigd. Zij bevat eene eenvoudige tele- grafisclie mededeeling, aan den afzender, van den tijd waarop het bericht aan zijnen correspondent is afgeleverd. Bringende berichten worden voor andere tijdingen van den- zelfden rang overgeseind. Een binnenlandseh dringend bericht van niet meer dan 20 woorden kost 1; voor iedere 10 woorden daarboven 50 cents. De berichten moeten duidelijk geschreven worden en mogen geene doorhalingenverwijzingenbijvoegingen of overschrij- vingen bevatten dan die belioorlijk gewaarmerkt zijn. Het adres moet aan het hoofd, de handteekening aan den voet van het bericht geplaatst worden. De aanwijzingen //ant woord betaald'collationneering betaald"//dringend", //bode of //bodebetaald" en //postko- men, afzonderlijk of vereenigd, onmiddellijk na het adres, en worden in de woordenschatting begrepen. De afzender is vrij in de keuze der taalnochtans wordt het NederlandschDuitschFransch of Engelsch aanbevolen. Nadere inlichtingen zijn aan het kantoor verkrijgbaar.

Adresboeken Amersfoort | 1876 | | pagina 38