29 Grondbelasting. Opcenten: Wegens ongeb. eigendom: voor het Rijk 21 de Provincie 6 en de Gemeente 10; wegeris geb. eigend. voor de Provincie 6 en de Gemeente 40. Bezwaarschriften ter bekoming van teruggave der grond belasting voor gebouwendie gedurende 12 achtereen- volgende maanden ongebruikt en onverhuurd gebleven zijn, behooren binnen 30 dagen bij Gedeputeerde Staten te worden ingediend. Van de nieuw-gestichte of herbouwde gebouwen moet binnen drie maanden na de geheele of gedeeltelijke in ge- bruikstelling van het gebouw, en, wat de ongebouwde eigendommen betreft, voor den aanvang der landverbete- ringter bekoming van vrijdom aangifte worden gedaan bij het Bestuur der gemeente waarin de eigendommen gelegen zijn. Personeele belasting. Opcenten: voor het Rijk 20, de Provincie G, de Gemeente 70. I De Gemeente beschikt over 4/s van de opbrengst der rijks-personeele belasting. le Grondslag: HUURWAARDE. De belasting bedraagt 5 pOt. of f 5 van de 100. He Grondslag: DEUREN en VENSTERS. Voor iedere deur en elk venster 55 Cts. Hie Grondslag: HAARDSTEDEN. Voor eerte haardstede y0.35. Voor vijf haardst. elkey2.50. twee elke - 0.70. zes of zeven d - 3. drie - 1.20. acht of negen -4. vier - 1.80. tien of meer - 5. IVe Grondslag: MOBILAIR. De belasting bedraagt 1 pCt. of f 1 van de 100. Ve GrondslagDIEN8T- en WERKBODEN le klasse: voor een f 5, voor twee f 15, voor drie /27, Wegens vrouwelijke dienstboden, die op den 1 Mei des jaars, waarover de belasting loopt, ouder dan 18 en jonger dan 21 jaren zijn, bedraagt de belasting voor iedere dienstbode f 5zonder ioepassing van het opklimmend tarief. I

Adresboeken Amersfoort | 1878 | | pagina 21