34 welk woord niet in rekeniiig wordt gebracht. Dezelfde spoed als voor een gewoon telegram wordt by de overseining en af- levering aangewend. Bij de bezorging is het een open telegram. Open bestelling van een sgewoon" telegram geschiedt op verlangenaan 't hoofd van het telegram aangeduid door de letters 0. B., als een woord in de prijsberekening te begrijpen. Ook voor plaatsen, waar geene telegraafkantoren zijn ge- vestigd, worden telegrarnmen aangenomen. De verzending van het naastbijgelegen telegraafkantoor geschiedt door »de post" (kosteloos) of door sboden" en »estafetten". Bij voor- uitbetaling wordt de bode-bezorging berekend voor den afstand van 11 kilometers (mijlen) tegen 70 cents en van 22 kilometers tegen f 1.40; voor verder gelegen plaatsen en ook wanneer de bodekosten voor rekening van den ge- adresseerde worden gelaten, wordt de werkelijk door het eindkantoor betaalde prijs geheven. De afzender vermeldt schriftelyk vanwaar en hoe de bezorging buiten de lijn moet geschieden. De collationneering van een bericht kost de helft van den prijs der oorspronkelijke tijding. Zij bestaat in het woordelijk terugseinen van degeheele depeche, van kantoor tot kantoor, langs den geheelen weg dien het bericht te doorloopen heeft. Voor kennisgeving van ontvang is de prijs van een »enkel- voudig" bericht verschuldigd. Zij bevat eene eenvoudige telegrafische mededeeling, aan den afzender, van den t'yd waarop het bericht aan zijnen correspondent is afgeleverd^ Dringende berichten worden voor andere tijdingen van derizelfden rang overgeseind. Een binnenlandsch dringend bericht van niet meer dan 20 woorden kost 1voor iedere 10 woorden daarboven 50 cents. De berichten moeten duidelijk geschreven worden en mogen geene doorhalingen, verwijzingenbijvoegingen of overschrij- vingen bevatten dan die behoorlijk gewaarmerkt zijn. De aanwijzingen »antwoord betaald", scollatiorineering betaald", sdringend", »bodeof »bodebe taald" en »postkornen, afzonderlijk of vereenigd aan't hoofd van het bericht en worden in de woordenschatting begrependaarna het adresde irihoud en de onderteekenina.

Adresboeken Amersfoort | 1878 | | pagina 26