34 Ook voor plaatsen, waar geen telegraafkantoor is ge- vestigd, worden telegrammen aangenomen. De verzendfng van het naastbijgelegen telegraafkantoor geschiedt door »de post" (kosteloos) of door sboden" en sestafetteri". Bij voor- uitbetaling wordt de bode-bezorging berekend voor den af- stand van 11 kilometers (m'tjlen) tegen 70 cents en van'22 kilometers tegen f 1.40; voor verder gelegen plaatsen en ook wanneer de bodekosten voor rekening van den geadres- seerde worden gelaten, wordt de werkelijk door het eind- kantoor betaalde priis geheven. De afzender vermeldt schriftelijk vanwaar en hoe de bezorging buiten de lijn moet geschieden. Collationneering van een telegram bestaat in het terug- seinen van den geheelen inhoud door elk kantoor tot de overbrenging medewerkende. De kosten bed^agen dehelft van die der overseining van het telegram. Yoor Jcennisgeving van ontvang is de prijs van een telegram van 10 woorden verschuldigd. Zij bevat eene eenvoudige telegrafische mededeeling, aan den afzender, van den tijd waarop het telegram aan zijnen correspondent is afgeleverd. Dringende tclcgvammen worden voor andere tijdin,reti van denzelfden rang overgeseind. Het drievoud van °den ge- wonen prijs is ervoor verschuldigd. De aanwijzing »antwoord betaald" (verkort R. P.l, »col- lationneering betaald", sdringend", »bode"of»bode betaald (X. P.) en spostkomt, afzonderlijk of ver- eenigdaan 't hoofd van het bericht en wordt in de woor- denschatting begrepen, daarna volgen het adres en de in houd, met of zonder handteekening. Wil men antwoord van minder ol meer dan 10 woorden vooruit betalen, zoo plaatst men achter R. P. het aantal. De afzender is vrij in de keuze der taal. Doorhalingen verwijzingen bijvoegingen of overschrij- vingen in een bericht moeten gewaarmerkt zijn.

Adresboeken Amersfoort | 1881 | | pagina 38