37 Voor de West-Indische Brievenmalen. De 3, 14 en voorlaatste dag van iedere maand. Voor de Vereenigde Staten van Noord-Ameriea. Over Engeland (vrijw. frank.)M.iandag, Woensd. en Vrijd. 4 VERSCHILLENDE OPGAVEN. Omtrent de buitenlandsche correspondentie en de fran- keering naar de zwaarte der brieven kan men inlichtingen bekomen ten postkantore, alwaar ook postwissels verkrijgbaar zijn voor Belgie, Duitschland, Zwitserland, Constantinopel, de Vereenigde Staten van Noord-America, Nederlandsch en Britsch Indie, Engeland, Frankrijk, Luxemburg en Italie. Drukwerken kunnen tegen verminderd port gefrankeerd worden, doch mogen geen ander schrift bevatten dan alleen naam, titels en prijzen druhproeven voor zoover de correctie betreftdaarvan uitgezonderd. Zij moeten met postzegels gefrankeerd, in de daartoe bestemde bussen geworpen wor den, daar ze anderszins met 10 cents port worden bezwaard. Monsters moeten afzonderlijk worden ingepakt en mogen het gewicht van 300 grammen (wichtjes) niet overschrijden. Er mogen geene brieven bygevoegd worden. De aanteeicenivg der brieven is verplichtend voor alle ver- zendingen van goud, zilver of eaelgesteente, en raadzaam voor alle verzendingen van papieren van geldswaarde. Het port van een gefrankeerden brief, niet te boven gaande het gewicht van 15 grammen, bedraagt door het geheele rijk 5 cents. Zwaardere brieven, tot een maximum van 1 kilogram, zijn aan het navolgend port onderworpen boven 15 gr. 10 ct., bov. 50 gr. 15 ct., bov. 100 gr. '20 ct., bov. 150 gr. '25 ct., bov. 200 gr. 30 ct., bov. 300 gr. 35 ct., bov. 400 gr. 40 ct., bov. 500 gr. 45 ct., bov. 750 gr. 50 ct. Ongefrankeerde brieven worden met 5 cents boven het gewone port belast. Het recht voor aanteekenen van brieven bedraagt 10 ct., behalve het port. Indien deze in het ongereede geraken, wordt den afzender '25 vergoed. Wanneer de waarde wordt aangegeven, is '21/a cents per 100 verschuldigd, met een minimum van 15 cents. Bij vermissing wordt de voile waarde vergoed.

Adresboeken Amersfoort | 1881 | | pagina 41