37 pakketboot (Riouw, Banka en Palembang niet aandoende) en Dinsdag 10 Jan., enz., per stooms. der raaatsch. »Nederland». Over Brindisi: Vrijdag 13 Jan,, enz., met Eng. boot. Voor de West-Indische Brievenmalen. De 3, 14 en vodrlaatste dag van iedere maand. Voor de Vereenigde Staten van Noord-America. Over Engeland (vrijw. frank.)Maandag, Woensd. en Vrijd. VERSCHILLENDE OPGAVEN. Postwissls zijn verkrijgbaar voor Belgie, Duitschland, Zwitserland, Constantinopel, de Vereenigde Staten van Noord- America, Nederlandsch en Britsch Indie, Engeland, Frank- rijk, Luxemburg, Denemarken, Helgoland, Egypte, Algiers, Noorwegen. Oostenrijk, Horigarije, Portugal, Rumenie, Zvveden en Italie. Drukwerke/i kunnen tegen verminderd port gefrankeerd worden, doch mogen geen ander schrift bevatten dan alleen naarn, titels en pnjzen, drukproeven voor zoover de correctie betreft, daarvan uitgezonderd. Zij moeten, met postzegels gefrankeerd, in de daartoe bestemde bussen geworpen wor den, daar ze anderszins met 10 cents port worden bezwaai d. Monsters moeten afzonderlijk worden ingepakt en mogen het gewicht van 300grammen (wiclitjes) niet overschrijden. Er mogen geene brieven bijgevoegd worden. De aanteekening der brieven is verplicbtend voor alle ver- zendingen van goud, zilver of edelgesteente, en raadzaam voor alle verzendingen van papierert van geld-nvaarde. Het port van een gefrankeerden brief, niet tebovengaande het gewicht van '15 grarnmen, bedraagt door het geheele rijk 5 cents. Zwaardere brieven, tot een maximum van '1 kilogram, zijn aan het navolgend port onderworpen boven 15 gr. 10 ct., bov. 50 gr. 15 ct.. bov. 101) gr. l20 ct., bov. 150 gr. 25 ct., bov. 200 gr. 30 ct., bov. 300 gr. 35 ct., bov. 400 gr. 40 ctbov. 500 gr. 45 ct,, boA. 750 gr. 50 ct. Ongefrankeerde brieven worden met 5 cents boven het gewoon port belast. Het recht voor aanteekenen van brieven bedraagt 10 ct., behalve het port. Indien deze in het ongereede gerakeri, wordt den afzender 25 vergoed. Wanneer de waarde

Adresboeken Amersfoort | 1882 | | pagina 41