7 97 gekwiteerd of »voor aval" geteekend, of voordat wegens non-acceptatie of non-betaling protest wordt gemaakt. De trekker, onderteekenaar, acceptant, endossant, of houder die kwiteert, kan dat recht voidoen door het opplakken, voor de onderteekening, van een plakzegel. Bij overtreding is eene boete verbeurd van lOOmaal het niet-betaalde recht, doch minstens 25. Zegel voor huurcontracten. Wanneer de huur f 50 of minder bedraagt over den geheelen huurtijdvrij. Boven f 50 tot f 100f 0.375 - 100 tot 200, voor elke f 100 eene ver- hooging van0.375 - 2000 voor elke 200 eene verhooging van i> 0.75 den huurprijs van twee huurjaren bij een te rekenen; ingeval de verhuring voor meer dan twee jaren geschiedt, wordt de helft van elk der overige jaren er bijgerekend. Bij verschil van prijs over een of meerdere jaren wordt de jaarlijksche huurprijs gemiddeld. berekend over den ge heelen huurprijs. De jaren, ter keuze of opzegging van den huurder of verhuurder staande, worden onder den prijs begrepen, voorzoover niet rnocht bedongen zijn dat deswege eerie nieuwe acte van verhuring zal worden opgemaakt. Wanneer de verhuring geschiedt voor het levendan wordt de jaarlijk.sche huurprijs tienmaal, en zoo de huurtijd onbepaald is, twintigmaal berekend. Het bedrag der huur wordt verhoogd wegens de lasten, welke de huurder voor zijne rekening neemt ter out lasting van den verhuurder. Huurcontracten, zoolang ze niet geregistreerd zijn, gelden niet in rechten.

Adresboeken Amersfoort | 1883 | | pagina 101