99 Vergunnings-recht voor den verkoop van sterken drank in ket klein (bij lioeveellieden van minder dan twee liters of kannen). Dit recht bedraagt te Amersfoort f 20 voor elke f 100 huurwaarde (of gedeelte daarvan) der localiteitin verband met den omvang van het bedrijf, jaarlijks te schatten, maar wordt met een vierde verminderd voor de localiteiten, waar geen sterke drank verkocht noch gescbouken wordt tusschen Zaterdagavond 6 en Maandagochtend 6 uur. Zoolang ze niet van bestemming zijn veranderd, wordt voor de localiteiten, waarin op 1 Mei 1S81 sterke drank werd verkocbt, de vergnnning (tenzij in bij art. 3 wet opgenoemde gevalleD) nlct geweigerd aan hem die daarin op 1 Mei 1881 het bedrijf uitoefendezoolang hij leeftnoch voor 1 Mei 1901 aan anderen (opvolgers). De vergnnning wordt telkens voor den jaar verleend, en telkens ge- acht weder voor een jaar te zijn ingegaanindien voor het eindigen van den termijn het vergunningsrecht is betaald, en door Bnrg. en Weth. geen gebruik is gemaakt van de hun bij art. 9 der wet verleende bevoegdheid. De vergunning geldt nitsluitend voor de daarin vermelde localiteiten en voor den verzoekerdoch bij overlijden of tijdelijke onbevoegdheid of verhindering van den gerechtigde tot uitoefening van het bedrijf, kan dit gednrende het vergnnningsjaar"zonder nadere vergunning worden voortgezet door een of meer erfgenamen, en door hen die ingevolge de wet, of krachtens eene opdracht van den gerechtigde, daartoe be- voegd zijn. Na 1 Mei 1884 mag geen sterke drank in het klein verkocht worden in eene localiteit, waarin eene andere winkelnering wordt uitgeoefend, of loten der Ned. Staatsloterij worden verkocht, of die met zoodanige localiteiten gemeenschap heeft.

Adresboeken Amersfoort | 1883 | | pagina 103