34 Ook voor plaatsen, waar geen telegraafkantoor is ge- vestigd, worden telegrammen aangenomen. De verzendinc van het naastbijgelegen telegraafkantoor geschiedt door »de post (kosteloos) of door »boden" en sestafetten". Bij voor- uitbetahng wordt de bode-bezorging berekend voor den af- stand van 11 kdometers (mijlen) tegen 70 cents, en van 22 kilometers tegen 1.40; voor verder gelegen plaatsen, en ook wanneer de bodekosten voor rekening van den geadres- seerde worden gelaten, wordt de werkelijk door bet eind- kantoor betaalde prys geheven. De at'zender vermeldt schrittelyk vanwaar en hoe de bezorging buiten de Hin nioet gesehieden. Collationneering van een telegram bestaat in het teru»- seinen van den geheelen inhoud door elk kantoor tot de overbrenging medewerkende. De kosten bedragen de helft van die der overseining van het telegram. Voor kennisgeving van ontvang is de prijs van een telegram van 10 woorden verschuldigd. Zij bevat eerie eenvoudige telegiahsche mededeeling, aan den afzender, van den tijd waar op het telegram aan zijnen correspondent is afgeleverd. Dnngende telegrammen worden voor andere t'g'dingen van denzelfden rang overgeseind. Het drievoud van den ae- wonen prijs is ervoor verschuldigd. De aanwijzing santwoord betaald" (verkort R. P.), »col- lationneenrig betaald", »dringend", »bode..." of »bode... etaald (X. P.) en »post..." komt, afzonderltjk of ver- eenigd, aan t hoofd van het bericht en wordt in de woordenschatting begrepen; daarna volgen het adres en W ni6' Z0B^ei kandteekening. Wil men antwoord van minder of rneer dan 10 woorden vooruitbetalen, zoo plaatst men achter R. P. het aantal. De afzender is vrij in de keuze der taal Dooi halingen, yerwijzingen, byvoegingen of overschrij- Mngen in een bericht moeten gewaarmerkt zijn.

Adresboeken Amersfoort | 1883 | | pagina 38