97 Vergunnings-reclit yoor den verkoop van sterken drank in het klein (bij liooveelheden van minder dan twee liters of kaunen). 2 Dit recht bedraagt te Amersfoort het maximum van 25 voor elke 100 huurwaarde (of gedeelte daarvan) der localiteit, in verband met den omvang van het bedrijf, jaarlijks te schatten maar wordt met een g vierde verminderd voor de localiteiteu waar geen sterke drank verkocht of geaehonken wordt tusschen Zaterdagavond 6 en Maandagocktend 6 unr. Zoolang ze niet van bestemming zijn veranderd, wordt voor de locali- teiten, waarin op 1 Mei 18S1 sterke drank werd verkocht, de vergun- ning (tenzij in bij art. 3 wet opgenoemde gevallen) niet geweigerd aan hem die daarin op 1 Mei 188 j het bedrijf nitoefende, zoolang hij leeft noch voor 1 Mei 1901 aan anderen (opvolgers). De vergunning wordt telkens voor een jaar verleend, en telkens ge- acht weder voor de'n jaar te zijn ingegaan indien voo'r het eindigen vau den termijn het vergunningsrecht is betaalden door Buig. en Weth. geen gebruik is gemaakt van de bun bij art. 9 der wet verleende bevoegdheid. De vergunning geldt uitsluitend voor de daarin vermelde localiteiten en voor den verzoeker, doch bij overlijden of tijdelijke onbevoegdheid of verbindering van den gerechligde tot uitoefening van het bedrijf, kan dit gedurende het vergunuiugsjaar »zonder nadere vergunning" worden voortgezet door een of meer erfgenamenen door hen die ingevolge de wet, of kraehtens eene opdraeht van den gerechtigde, daartoe be- voegd zijn. Na 1 Mei 1881*) mag geen sterke drank in hel klein verkoeht worden in eene localiteitwaarin eene andere winkelnering wordt uitgeoefend of loten der Ned. Staatsloterij worden verkochtof die met zoodanige localiteiten gemeenschap heeft. teg*emo»t°ge' -dat w01(5t eeue wetsverandering omtrent deze bepaling

Adresboeken Amersfoort | 1884 | | pagina 101