95 gekwiteeid ot Dvoor aval" getnekend, of vddrdat wegens non-acceptatie of nori-betaling protest wordt gemaakt. De trekker, onderteekenaar, acceptatit, endossarit, of houder die kwiteert, kari dat recht voldoen door het opplakken, voor de onderteekening, van een plakzegel. By overtreding is eene boete verbeurd van lOOmaal het niet-betaalde .recht, doch minstens '25. Zegel voor huurcontracten. Wanneer de huur f 50 of minder bedraagt over den geheelen huurtijd vrij. Boven f 50 tot f 1000.37s - 100 tot 2000, voor elke f 100 eene ver- hooging van 0.37s - 2,000 voor elke '200 eene verhooging van 0.75 den huurprijs van twee huurjaren bijeen te rekenen; ingeval de verhuririg voor meer dan twee jaren geschiedt, wordt de helft van elk der overige jaren er bijgerekend. Bij verschil van prijs over edri of meerdere jaren wordt de jaarlijksche huurprijs gemiddeld berekend over den ge heelen huurprijs. De jaren. ter keuze of opzegging van den huurder of verhuurder staande, worden orider den prijs begrepen, voorzoover niet mocht bedongen zijn dat deswege eene nieuwe acte van verhuring zal worden opgemaakt. Wanneer de verhuring geschiedt voor het lev endan wordt de jaarlijksche huurprijs tienmaal, en zoo de huurtijd onbepaald is, twintigmaal berekend. Het bedrag der huur wordt verhoogd wegens de lasten welke de huurder voor zijne rekening neemt ter ont- lasting van den verhuurder. Huurcontracten zoolang ze niet geregistreerd zijn, gelden niet in rechten.

Adresboeken Amersfoort | 1884 | | pagina 99