98 gekwiteerd of »voor aval geteekend, of voordat wegens non- acceptatie of non-betaling protest wordt gemaakt. De trekker, onderteekenaar, acceptant, endossant, of houder die kwiteert, kan dat reclit voldoen door het opplakken, yoor de onderteekening, van een plakzegel. Bij overtreding is eene boete verbeurd van lOOmaal het niet-betaalde recht, <ioch minstens /25. Zegel voor huurcontracten. anneer de huur f 50 of minder bedraagt over den gebeelen huurtijdvrtf Bjven 50 tot /'100[0 37* y> - 100 tot f 2000, voor elke f 100 eene ver- hooging van0.371 9 -2,000 voor elke f 200 eene veihooging van 0.75 den huurprijs van twee huurjareh bijeen te rekenen; ingeval de verhuring voor meer dan twee jaren gescbiedt, wordt de helft van elk der overige jaren er bijgerekend. Bij verschil van prijs over een of meerdere jaren wordt de jaarlijksche huurprijs gemiddeld berekend over den ge beelen huurprijs. Be jaren, ter keuze of opzegging van den huurder of verhuurder staande, worden onder den prijs begrepen, vooizoover niet rnocht bedongen zijn dat deswege eene nieuwe acte van verhuring zal worden opgemaakt. Wanneer de verhuring gescbiedt voor het leven, dan wordt de jaarlijksche huurprijs tienmaal, en zoo de huurtijd onbcpaald is, twintigmaal berekend. Het bedrag der huur wordt verhoogd wegens de lasten welke de huurder voor zijne rekening neemt ter ont- lasting van den verhuurder. Huurcontracten, zoolang ze niet geregistreerd zijn, gelden met in rechten.

Adresboeken Amersfoort | 1885 | | pagina 102