400 Vergunnings-reeht voor den verkoop van sterken drank in het klein (bij hoeveelheden van minder dan twee liters of kannen). Dit reclit bedraagt te Amersfoort 25 voor elke /100 huur- waarde (of gedeelte daarvan) der localiteit, in verband met den omvang van het bedrijf, jaarlijks te schatten, maar wordt met eeu vierde verminderd voor de loealiteiten, waar geen sterke verkocht noch geschonken wordt tusschen Zaterdagavond 6 en Maandagochtend 6 uur, Zoolang ze niet van bestemming zijn veranderd, wordt voor de loealiteiten, waarin op 1 Mei 1881 sterke drank werd verkocht, de vergunning (tenzij in bij art. 3 wet opgenoemde gevallen) niet geweigerd aan hem die daarin op 1 Mei 1881 het bedrijf uitoefende, zoolang Jrij leeft, noch voor 1 Mei 1901 aan anderen (opvolgers). De vergunning wordt telkens voor een jaar verleend, en telkens geacht weder voor een jaar te zijn ingegaan, indien vddr het eindigen van den termijn het vergunniugsrecht is be- taald, en door Burg, en Weth. geen gebruik is gemaakt van de bun bij art. 9 der wet verleende bevoegdheid. De vergunning geldt uitsluitend voor de daarin vermelde loealiteiten voor den verzoeker, doch bij overlijden of tijdelijke onbevoegdheid of verhindering van den gerechtigde tot uitoefening van het bedrijf, kau dit gedurende hun verguuningsjaar, „zonder nadere vergunning" worden voortgezet door een of meer erfge- namen, en door hen die ingevolge de wet, kraehtens eene op- dracht van den gerechtigde, daartoe bevoegd zijn. Na 1 Mei 1885 mag geen sterke drank in het klein rkocht worden in eene localiteit, waarin eene andere winkelnering wordt uitgeoefend, of loten der Ned. Staatsloterij worden ver kocht, of die met zoodanige loealiteiten gemeenschap heeft.

Adresboeken Amersfoort | 1885 | | pagina 104