30 Vie Grondslag: PAARDEN. le kl.1 pd. f25, 2 p. /55, 3 p. 80, elk p. meer /"40. 2e kl. voor elk paard 15. 3e kl.le soort, voor een paard f 10, voor twee f 25. 2e soort, voor een paard f 5, voor twee 10. 4e /ci. voor elk paard f 8. 5e kl. elk p. f 3, jaagp. voor scliepen en scliuiten f 1.50. 6e kl. voor elk, zelfs onvolledig, tiental f 25. Die na den 1. Mei een perceel in gebruik neemt, is daar- voor de personeele belasting voor den nog overigen tijd van bet dienstjaar verschuldigd. Aan den belastingscbuldige, die in den loop des dienst- jaars een perceel verlaat, zonder daarin eenige roerende goederen of iemand in zijnen dienst achtertelaten, wordt ontheffmg verleend van zijn aanslag, naar de vier eerste grondslagen, voor den tijd des dienstjaars die nog over is, indien daarvan door hem binnen den tijd van eene maand, volgende op die waarin hij het perceel verliet, tegen bewijs schriftelijk aangitte is gedaan ten kantore van den ontvanger, op een aldaar kosteloos verkrijgbaar biljet. De onthefling wordt ook verleend over het driemaande- lijksch tijdvak, waarin het perceel werd verlaten, indien de belastingscbuldige daarna, doch in den loop van datzelfde tijdvak, een ander perceel, waarvoor hij belastingplichtig is, in gebruik neemt. Bij overlijden van den belastingschuldige treden zijne erfgenamen in dezelfde rechten en verplichtingen. Vuur-, haven- en tongeld. Voor de schepen, geladen of ongeladen, welke uit zee de livier de Eem in- en opvaren en beneden de Eembrug blijven, telken reize voor 114 kub. el (ton) f0.06 Voor die welke door de Eembrug tot den Baarn- schen dijk of den grooten Melm opvaren - 0.09 Voor die welke voorbij den grooten Melm stad- waarts varen - 0.1214 Het vuur-, haven- en tongeld is slechts voor de helft

Adresboeken Amersfoort | 1885 | | pagina 34