80 Vie GronddagPAARDEN. le hi.: 1 pd. fit, 2 p. 55, 8 p. f 80, elk p. meer 40. 2e Id.voor elk paard jflB. 3e hi.: le soort, voor een paard f 10, voor twee 25. 2e soort, voor een paard f 5, voor twee f 16. 4e hi.voor elk paard f 8. Be hi.: elk p. f 3, jaagp. voor schepen en schuiten f 1.50. 6e Id.voor elk, zelfs onvolledig, tiental ^25. Die na den 1. Mei een perceel in gebruik neemt, is daar- voor de personeele belasting voor den nog overigen tijd van het dienstjaar verschuldigd. Aan den belastingschuldige, die in den loop des dienstjaars een perceel verlaat, zonder daarin eenige roerende goederen of iemand in zijnen dienst aclitertelaten, wordt ontheffing ver- leend van zijn aanslag, naar de eerste vier grondslagen, voor den tijd des dienstjaars die nog over is, indien daarvan door hem binnen den tijd van eene maand, volgende op die waarin hij het perceel verliet, tegen bewijs schriftelijk aangifte is ge- daan ten kantore van den ontvanger, op een aldaar kosteloos verkrijgbaar biljet. De ontheffing wordt ook verleend over het driemaandelijksch tijdvak, waarin het perceel werd verlaten, indien de belasting schuldige daarna, doch in den loop van datzelfde tijdvak, een ander perceel, waarvoor hij belastingplichtig is, in gebruik neemt. Bij overlijden van den belastingschuldige treden zijne erf- genamen- in dezelfde rechten en verplichtingen. Vuur-, haven- en tongeld. Voor de schepen, geladen of ongeladen, welke uit zee de rivier de Eem in- en opvaren en beneden de Eembrug blijven, telken reize voor l'/j kub. el (ton)f 0.06 Voor die welke door de Eembrug tot den Baarn- schen dijk of den grooten Melm opvaren - 0.09 Voor die welke voorbij den grooten Melm stad- waarts varen- 0.12% Het vuur-, haven- en tongeld is slechts voor de helft ver-

Adresboeken Amersfoort | 1886 | | pagina 34