35 worden telegrammeu aangenomen. De verzending van het naast- bijgelegen telegraafkantoor geschiedt door „de post" (kosteloos) of door „boden en ,,estafetten". Bij vooruitbetaliug wordt de bode-bezorging berekend voor den afstand van 11 kilometers (mijlen) tegen 70 cents, en van 22 kilometers tegen/1,40; voor verder gelegen plaatsen, en ook wanneer de bodekosten voor rekening van den geadresseerde worden gelaten, wordt de werkelijk door bet eind-kantoor betaalde prijs gebeven. De afzender vermeldt scbriftelijk vanwaar en hoe de bezorging bui- ten de lijn moet geschiedeu. Collationneering van een telegram bestaat in het terugseinen van den geheelen inhoud door elk kantoor tot de overbrenging medewerkende. De kosten bedragen een vierde gedeelte van die der overseining van het telegram. Voor kennisgeving van ontvang is de prijs van een telegram van 10 woorden verschuldigd. Zij bevat eene eenvoudige tele- grafische mededeeling, aan den afzender, van den tijd waarop bet telegram aan zijnen correspondent is afgeleverd. Dringende telegrammen worden voor andere tijdingen van denzelfden rang overgeseind. Het dubbel van den gewonen prijs is ervoor verschuldigd. Telef oonbestelling (verkorte T. B.) geschiedt voor 5 cents per telegram. De aanwijzing „antwoord betaald" (verkort It. P.) collation neering betaald" „dringend", „bode of „bode betaald" (X. P.J en „post komt, afzonderlijk of vereenigd, aan 'thoofd tan het bericht en wordt in de woordensehatting begrepen daarna volgen bet adres en de inhoud, met of zonder hand- teekening. il men antwoord vooruitbetalenzoo plaatse men, voor meer dan 10 woorden, aehter B. P. het aantal. De afzender is vrij in de keuze der taal. Doorhalingen, verwijzingen, bijvoegingen of overschrijvingen in een bericht moeten gewaarmerkt zijn.

Adresboeken Amersfoort | 1887 | | pagina 39