102 eersten huurder een woonhuis of gedeelte ervau in huur hebben en bewonen, waarvan de jaarlijksche huurwaarde, ongestoffeerd, op minstens f 16 is geschat. Bijaldien het een belanghebbende toeschijnt dat de schatting van het perceelsgedeelte niet in verhouding staat tot de be- lastbare hunrwaarde van het woonhuis, alsdan kan deze een bezwaarschrift aan den gemeenteraad indienen, met verpliehte bijvoeging van /4,50 voor kosten der herschatting, te verriehten door drie andere beeedigde personen. Op de lijsten worden niet geplaatst: 1°. zij wien het kiesrecht is ontzegd bij rechlerlijke uitspraak 2 zij die bij rechterlijke uitspraak de beschikking of het beheer over hunne goederen hebben verloren 3°. zij die in het vorig jarig onderstand van eene weldadigheids- instelling of van een gemeentebestuur hebben genoten. Voor het kiezen van leden der Provinciale Staten en van leden voor den Gemeenteraad gelden dezelfde redenen als die voor de keuze van leden der Tweede Kamer, met dien verstande dat men gedurende het laatste aan de sluiting der kiezerslijsten voor- afgaande jaar zijne woonplaats respectievelijk binnen de provin- cie of de gemeente moet gehad hebben. Tot het hoofdkiesdistrict Amersfoort behoorenvoor de Tweede Kamer de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Doorn, Eemnes, Hoogland, Leusden, Maarn, Soest, Stoutenburg, Woudenberg en Zeist, en voor de Provinciale Staten de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoogland, Leusden, lleuswoude, Soest en Stoutenburg.

Adresboeken Amersfoort | 1889 | | pagina 106