32- schuldigd voor schepen die mest voor den landbouw aanbrengen, of ten behoeve van fabrieken of trafieken langs de Eem of onder Amersfoort gelegen, goederen aan- of wegbrengen; doch voor zoodanige schepen, die met andere dan tot de fabriek of trafiek behoorende vrachten van hier vertrekken, moet vooraf de andere helft worden bijbetaald. Krachtens raadsbesluit van ]9 November 1888 wordt slechls de helft geheven van het tarief hierboven vermeld. De schepen beladen met versehe visch, bestemd om alhier ter markt gebracht en verkocht te worden, zijn vrijgesteld. TAEIEVEN DEE GEMEENTE-BELASTINGEN. Jaarmarkt. Eene loods, kraam of tent, per M20.40 Eene open tafel, handwagen of kraam, kleiner dan 3 M2, of zoogenaamd stalletje1. Een draaimolen- 50, Een koekblok- 3, Een luifel of afgezette ruimte voor loodsen, kramen of tenten- 0,25 Weekmarkt. Eene kraam, kar of wagen tot 2 M2 20 cents en voorts per M2f 0,10 Eene open tafel of handwagen per Ms - 0.10 Uitstalling op den grondvan ijzer per Ms 1 cent, en van andere nitstallingen per M2. - 0.02% Onderdeelen van 1 M2, bedragende M2 of meer worden voor een geheel en die beneden M2 niet berekend. Tenzij het marktgeld in eens voor het geheele jaar betaald wordt, is voor eene vaste standplarts het marktgeld telkens verschuldigd, onverschillig of men ter markt komt of niet. Vrijgesteld zijn zij die paarden, levend vee, pluimgedierte, voortbrengselen van land- en tuinbouw, of levensmiddelen ter markt aanvoeren. Sluis aan het Spui. Een schip, voor het doorvaren heen en terug, in eens f 0,50 Eene sehuit, boeier of bootje. op gelijke wijze - 0,15

Adresboeken Amersfoort | 1889 | | pagina 36