RIJKS-TELEGRAAF. 34 terwijl voor 1889 eene heffing gescbiedt van den vollen aanslag. Afgetrokken wordt: 5 pCt. voor een in- of uitwonend eigen of bebuwd kind, een inwonend kleinkind, broeder, zuster of pupil, voorzoover zij ininderjarig zijn en ten laste van bet hoofd des gezins komen; daarenboven 3 pCt. voor elken volgenden min- derjarige, biervoren bedoeld. Door de kamerbewoners wordt naar een gedeelte der huur- waarde van bet geheele huis betaald als volgt voor eene kamer zonder afzonderlijke slaapplaats. '■3 r> ii met ii of 2 karners. 'A meer dan twee kamers. Aan hoofdbewoners van huizen, die een gedeelte daarvan gedurende minstens drie maanden in het dienstjaar hebben ver- buurd aan personen, deswege afzonderlijk aangeslagen, wordt de navolgende afschrijving of (eruggave verleend: '/a voor 1 kamer zonder afzonderlijke slaapplaats. 1 met of 2 kamers. V« meer dan 2 kamers. Geene teruggave of afsebrijving wordt gedaan, zoo niet de aanvraag daartoe aan Burg, en Weth. is ingediend a. voor het einde des jaars door den kamerverhuurder b. voor of op 1 Dec., ter zake van vertrek uit de gemeente c. binnen eene maand na die der opbeffing van het huis- houden des overleden belastingschuldige. BELASTING OP DE HONDEN. Yoor elken hond f 3,waak- of trekhonden f 1,50. J. J. Jacobs, Directeur. J. Kraan, Hulpbesteller G. A. Spruyt, Telegrafst le kl. T. Wellard, Bode. J. Blom, Vasle besteller. Het kantoor is geopend Op alle wsrkdagenvan 8 u. voorm. tot 9 u. 's avonds. Op Zondagen en daarmee gelijkgestelde feestdagen van 8 9 voorm., 1-3 nam. en 7 8 u. 's avonds. Voor overbrenging van een telegram tusscben 2 kantoren in

Adresboeken Amersfoort | 1889 | | pagina 38