KIESEECHT. 103 raad aangewezen gedeelte der gemeente, le. een gebouw opte- richten, of een bestaand gebouw te vervangen door een ander 2e. een gebouw, aanvankelijk daartoe niet bestemd, interichten tot woning 3e. een gebouw te bestemmen en interichten tot bewoning door meer dan twee gezinnen. Bij de op ongezegeld papier deswege te doene aanvraag moet worden overgelegd eene schetsteekening, in dubbel op eene sehaal van minstens 1 a 250 welke duidelijk aanwijst: a het terrein in de aangifte bedoeld b. den behoorlijk afgewerkten platten grond van het gebouw c den afstand tusschen de ont- worpen gebouwen of muren en de straat of den wegd de richting der nevensstaande gebouwen of muren en de rooilijn der ontworpen gebouwen of muren e de hoogte der ontworpen gebouwen en muren f de inwendige verdeeling van het ontwor pen gebouw en g bij het bouwen van meerdere niet aan elkaar te bouwen woningen, den afstand tusschen de woningen on- derling. De kiezerslijsteu worden tusschen 15 Febr. en 15 Maart vastgesteld en vdot den 25. April 1890 gesloten. Op die lijsten worden te Amersfoort als bevoegd tot het kiezen van een lid voor de tweede Kamer der Staten-Generaal, van leden voor de Provinciale Staten en den Gemeeuteraad, aangewezen de mannelijke meerderjarige ingezetenen des rijks, tevens Nederlanders le die hun vollen aanslag betaald hebben in de personeele belasting over 1888/89, ter zake van het door hen ter bewoning gebvuikte liuis of afgezonderd ge- deelte van een woonhuis waarvan de huurwaarde hooger is dan f 37: 2e die hunnen aanslag in de grondbelasting over 1889, van minstens 10 in hoofdsom en rijksopcenten, ten voile hebben betaald; 3e hoofden van gezinnen, of alleen wonende per- sonen, die gedurende de laatste negen maanden, voorafgaande aan den 15. Februari 1890, van den inwonenden eigenaar of

Adresboeken Amersfoort | 1890 | | pagina 107