109 hoogste vier vvekeii of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden 1°. eeu kind beneden 12 jaren arbeid te doen verricbten. 2°. den arbeid van een persoon beneden 16 jaren of van eene vrouw in fabriekeu en werkplaatsen te doen aan- vangen voor 5 uur des morgens of te doen eindigen na 7 uur des avonds, behoudens bijzondere vergu'nning. 3°. een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw gedurende meer dan elf uren per etmaal arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen, behoudens bijzondere ver- gunning. 4°. een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw op Zondag arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen, behoudens bijzondere vergunning, hetzij om dien arbeid des Zaterdagsavonds te doen voortduren tot Zondagmor- gen 6 unr, hetzij tot herstel of reiniging van den stoom- ketel. (Yoor personen, behooiende tot een kerkgenoot- schap, dat den wekelijkschen rustdag niet op Zondag viert, treedt in de plaats van dit verbod dat om hen arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen in het etmaal door hun kerkgenootschap als wekelijksche rustdag aangenomen, indien zij alsdan verlangente rusten. 5°. eene vrouw arbeid te doen verrichten in fabriekeu en werkplaatsen binnen 4 weken na hare bevalling. Op diezelfde straffen is verplicht hij die een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw arbeid doet verrichten in fabrieken en werkplaatsen, te zorgen dat tusschen 11 uur 's morgens en 3 uur 's na- middags ten minste een uur rust worde gegeven, behou dens bijzondere vergunning, en dat die personen in dat uur niet verblijven op eene plaats, waar alsdan arbeid wordt verricht. het hoofd of de bestuurder van een bedrijf of eene on- derneming 1°. de betrekkelijke kaart op aanvrage van de bevoegde ambtenaren te vertoonen.

Adresboeken Amersfoort | 1890 | | pagina 113