3°. 110 NB. 2°. deze kaart binnen tweernaal vier en twintig uren na het eindigen van de arbeidsbetrekking met den daarop vermelden jeugdigen persoon, behoorlijk in- gevuld terug te bezorgen bij den burgemeester. te zorgen, dat in de fabriek of werkplaats, op eerie plaats waar arbeid wordt verricht, steeds zichtbaar opgehangen zij eene door hem onderteekende en door of vanwege den burgemeester gewaarmerkte lijst, Vermeldende de namen en de voornamen van de in die fabriek of werkplaats arbeid verrichtende personen beneden 16 jaren en vrouwen, en voor ieder hunner in het bijzonder den aanvang en het einde van den werktijd, de werkuren behoudens bijzondere vrijstelling, en het etmaal bestemd tot wekelijkschen rustdag. 4°. van elk aan een persoon terzake van den in het bedrijf of de onderneming verrichten arbeid over- komen ongeluk binnen tweemaal vier en twintig uren in den voorgeschreven vorm schriftelijk kennis te geven aan den burgemeester der gemeente waar het ongeluk plaats had, tenzij hij, wien het is over- komen, biunen genoemden termijn den arbeid heeft hervat. het hoofd of de bestuurder van een bedrijf of eene on derneming en ieder daarin werkzaam persoon, om aan den bevoegden inspecteur, die toegang heeft tot alle plaatsen waar arbeid verricht wordt of pleegt verricht te worden, de verlangde inlichtingen te geven omtrent za- ken en feiten, de naleving van de wet betreffende. Eene afzonderlijke straf wordt opgelegd ten opzichte van elken persoon met welken of ten aanzien van welken overtreding is gepleegd, en voor ieder etmaal in den loop waarvan de overtreding is gepleegd.

Adresboeken Amersfoort | 1890 | | pagina 114