35 Nederland wordt gerekend 25 cents voor de eerste 10 woorden en 3 cents voor elk tweetal woorden daarboven. Telegram-zegels, aan het kantoor verkrijgbaar, worden aan den linkerbovenboek van het bericht vastgebecht. Telegrafische posticissel mogen f 500 niet te bovengaan. Kwitantie, zoo de afzender van een bericht haar verlangt, wordt ten kantore gegeven tegen betaling van 5 cents. Open bestelling (zonder omslag) van een telegram geschiedt op verlangen, aan 't hoofd van het telegram aangeduid door (R. 0.), als een woord in de prijsberekening te begrijpen. Ook voor plaatsen, waar geen telegraafkantoor is gevestigd, worden telegrammen aangenomen. De verzending van het naastbijgelegen telegraafkantoor geschiedt door „de post" (koste- loos) door „boden" of „estafetten". Bij vooruitbetaling wordt de bode-bezorging berekend voor den afstand van 11 kilometers (mijlen) tegen 70 cents, en van 22 kilometers tegen f 1,40 voor verder gelegen plaatsen, en ook wanneer de bodekosten voor rekening van den geadresseerde worden gelaten, wordt de werkelijk door het eind-kantoor betaalde prijs geheven. De afzender vermeldt schriftelijk vanwaar en hoe de bezorging bui- ten de lijn moet geschieden. Collationneering van een telegram bestaat in het terugseinen van den geheelen inhoud door elk kantoor tot de overbrenging medewerkende. De kosten bedragen een vierde gedeelte van die der overseining van het telegram. Voor kennisgeving van ontvang is de prijs van een telegram van 10 woorden verschuldigd. Zij bevat eene eenvoudige tele- grafische mededeeling, aan den afzender, van den tijd waarop het telegram aan zijnen correspondent is afgeleverd. Bringende telegrammen worden voor andere tijdingen van denzelfden rang overgeseind. Het dubbel van den gewonen prijs is ervoor verschuldigd. Telefoonbestelling(verkort T. B.) geschiedt voor 5 cents per telegram. De aanwijzingen „antwoord betaald", (verkort R. P.) „colla- tionneering betaald", (verkort T. O,) „dringend", (verkort D.) „bode of „bode betaald" (X. P.) en „post

Adresboeken Amersfoort | 1890 | | pagina 39