106 aanslag betaald hebben in de personeele belasting over 1889/90, ter zake van het door hen ter bewoning gebruikte huis of afgezonderd gedeelte van een woonhuis waar- van de huurwaarde hooger is dan f 37 2e die hunnen aan slag in de grondbelasting over 1890, van minstens f 10 in hoofdsom en rijksopcenten, ten voile hebben betaald; 3e hoofden van gezinnen, of alleen wonende personen, die ge- durende de laatste negen maanden, voorafgaande aan den 15. Februari 1891, van den inwonenden eigenaar of eersten huurder een woonhuis of gedeelte ervan in huur hebben en bewonen, waarvan de jaarlijksche huurwaarde, ongestoffeerd, op minstens f 76 is geschat. Bijaldien het een belanghebbende toeschijnt dat de schat- ting van het perceelsgedeelte niet in verhouding staat tot de belastbare huurwaarde van het woonhuis, alsdan kan deze een bezwaarschrift aan den gemeenteraad indienen, met ver- plichte bijvoeging van J 4.50 voor kosten der herschatting, te verrichten door drie andere beeedigde personen. Op de lijsten worden niet geplaatst: 1°. zij wien het kiesrecht is ontzegd bij rechterlijke uitspraak 2°. zij die bij rechterlijke uitspraak de beschikking of het bebeer over hunne goederen hebben verloren; 3°. zij die in het vorig jaar onderstand van eene weldadig- heids-instelling of van een gemeentebestuur hebben genoten. Voor het kiezen van leden der Provinciale Staten en van leden voor den Gemeenteraad gelden dezelfde redenen als die voor de keuze van leden der Tweede Kampr, met dien verstande dat men gedurende het laatste aan de sluiting der kiezerslijsten voorafgaande jaar zijne woonplaats respectievelijk binnen de provincie of de gemeente moet gehad hebben. Tot het hoofdkiesdistrict Amersfoort behooren voor de Tweede Kamee de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunscho- ten, Doom, Eemnes, Hoogland, Leusden, Maarn, Soest, Stou- tenburg, Woudenberg en Zeist, en voor de Provinciale Staten de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bnnschoten, Eem nes, Hoogland, Leusden, Benswoude, Soest en Stoutenburg.

Adresboeken Amersfoort | 1891 | | pagina 110