Vergunnings-recht voor den verkoop van sierken drank in heiklein (bij hoeveelheden van minder dan twee liters of kannen). Dit recht bedraagt te Amersfoort f 12,50 voor elke f 50 huurwaarde (of gedeelte daarvan) der looaliteit, in verband met den omvang van het bedrijf, jaarlijks te sehatten, maar wordt met een vierde verminderd voor de loealiteiten, waar geen sterke drank verkooht of gesckonken wordt tusschen Zateragavond 6 en Maandagocktend 6 uur. Zoolang ze niet van bestemming zijn veranderd, wordt voor de loealiteiten, waarin op 1 Mei 1881 sterke drank werd verkocht, de vergunning (tenzij in bij art. 3 der wet opgenoemde gevallen) uiet geweigerd aan hem die daarin op 1 Mei 1881 het bedrijf uitoefende, zoolang Jiij leeftnock voor 1 Mei 1901 aan anderen (opvolgers.) De vergunning wordt verleend voor een jaar, loopende van 1 Mei tot 30 April, en kan ook tussckentijds verleend wordeu in welk geval zij loopt tot 30 April eu het reckt berekend wordt bij kwartalen. De vergunning wordt telkens geacht weder voor een jaar te zijn verlengd, indien voor het eindigen van den termijn het vergunningsrecht voor den volgenden termijn betaald is; en door Burg, en Weth. geen gebruik is gemaakt van de hun bij art. 9 der wet verleende bevoegdheid. De vergunning van de daarin vermelde loealiteiten geldt uitsluitend voor den verzoeker, doch bij overlijden of tijdelijke oubevoegdheid of verhindering van den gerechtigde tot uit- oefening van het bedrijf, kan dit gedurende het vergunnings- jaar, „zonder nadere vergunning" worden voortgezet door een of meer erfgenamen, en door hen die ingevolge de wet, of krachtens opdracht van den gerechtigde, daartoe bevoegd zijn. In loealiteiten, waarin eene andere winkeluering wordt uit- geoefend, of die met zoodanige loealiteiten binnen's huis ge- meensckap hebben, mag alleen dan sterke drank in het klein verkocht worden, wanneer le de verkoop van sterken drank ge- schiedt in gesloten flesscheu, kannen of kruiken2e in de voor het publiek toegaukelijke loealiteiten geene aangebroken vateu, flesschen, kannen of kruiken (sterken drank inhoudende) aanwezig zijn; en 3e het drinken van sterken drank in die loealiteiten niet wordt toegelaten.

Adresboeken Amersfoort | 1891 | | pagina 33