85 in Nederland vvordt gerekend 25 cents voor de eerste 10 woorden en 3 cents voor elk tweetal woorden daarboven. Telegram-zegehj aan het kantoor verkrijgbaar, worden aan den linkerboveuhoek van het bericht vastgekecbt. Telegrujische postwissels mogen jfoOO niet te bovengaan. Kwitantiezoo de afzender van een bericht haar verlaugt, wordt ten kantore gegeven tegen betaling van 5 cents. Open be&telling (zonder omslag) van een telegram geschiedt op verlangen, aan 't hoofd van het telegram aangeduid door (R. 0.), als een woord in de prijsberekening te begrijpen. Ook voor plaatsen, waar geen telegraafkantoor is geves- tiga, worden telegrauimen aangenomen. De verzending van het naastbijgelegen telegraafkantoor geschiedt door „de post" (kosteloos) door „boden" of ^estafetten." Bij vooruitbetalirig vvordt de bode-bezorging berekend voor den afstand van ben. 11 kilometers (mijlen) tegen 70 cents, en van ben. 22 kilom. tegen /'1.40, voor verder gelegen plaatsen, en ook wanneer de bodekosten voor rekening van den geadresseerde worden gelaten, wordt de vverkelijk door het eind-kantoor bepaalde prijs geheven. De afzender vermeldt schriftelijk vanwaar en hoe de bezorging buiten de lijn moet geschiedeu. Collationneering van een telegram bestaat in het terug- seinen van den geheelen inhoud door elk kantoor tot de overbrenging medevverkende. De kosten bedragen een vierde gedeelte van die der overseiniug van het telegram. Voor kennisgeving van ontvang is de prijs van een telegram van 10 woorden verschuldigd. Zij be vat eene eenvondige telegrafische mededeeling, aan den afzender, van den tijd waarop het telegram aan zijnen correspondent is afgeleverd, Bringende telegrammen worden voor andere tijdingen van denzelfden rang overgeseind. Het dubbel van den gewonen prijs is ervoor verschuldigd. Telefoonbestelling (verkort T. B.) geschiedt voor 5 cents per telegram. De aanwijzingen „antwoord betaald," (verkort R. P.) „col- latiouneering betaald," (verkort T. C.) „dringend," (verkort D.) „bode of „bode betaald" (X. P.) en „post

Adresboeken Amersfoort | 1891 | | pagina 39