0 107 opplakken, voor de onderteekening van een plakzegel. Bij over trading is eene boete verbeurd van lOOmaal het niet-betaalde recht, doeh minstens f25. Zegel voor huurcontracten. Wanneer de huur f 50 of minder bedraagt over den geheelen huurtijd Boven de f 50 tot f 100 f 100 tot f 2000, voor elke f 100 eene verhoogmg van - 0.37 5 f 2000 voor elke f 200 eene verhooging van -0.75 den huurprijs van twee huurjaren bijeen te rekeneningeval de verhuring voor meer dan twee jaren geschiedt, wordt de helft van elk der overige jaren erbij gerekend. Bij verschil van prijs over een of meerdere jaren wordt de jaarlijksche huurprijs gemiddeld berekend over den geheelen De^jaren, ter keuze of opzegging van den huurder ofverhuur- der staande, worden onder den prijs begrepen, voorzoover met rnocht bedongen zijn dat deswege eene nieuwe acte van verhu ring zal worden opgemaakt. Wanneer de verhuring geschiedt voor het leven, dan wordt de jaarlijksche huurprijs tiknmaal, en zoo de huurtijd onbepaald is, twintigmaal berekend. Het bedrag der huur wordt verhoogd wegens de lasten welke de huurder voor zijne rekening neemt ter ontlasting van den verhuurder. Huurcontracten, zoolang ze niet geregistreerd zijn, gelden met in rechten. Na het afdrukken van dezen Almanak zijn benoemd Mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, tot lid van het college van curatoren over het gymnasium H. W. A. van den Wall Bake tot lid der openbare gezondheids- commissie; Dr. P. Groeneboom tot lid van den geneeskundigen raad voor Gelderlaml en Utrecht. A. H. Worjfel tot bewaarder van het kleedingsmagazijn der Schutterij.

Adresboeken Amersfoort | 1892 | | pagina 117