39 postpakketten verzonden, bet gewicht vail 3 of 5 kilogr. niet te bovengaande. Voor gedrukte stukken bedraagt het port: voor 25 gr. of min der 1 ct., boven 25 gr. 2 ct., boven 50 gr. 3 ct.., boven 75 gr. 4 ct., boven 100 gr. 5 ct., boven 150 gr. 71/1 ct., boven 250 gr. 10 et., boven 500 gr. 12'/2 ct., boven 1000 gr. 15 ct. en voorts 21/2 ct. per 1000 gr. (of gedeelte daarvan). Met 5 cents boven het gewoon port worden belast ongefran- keerde brieven, en na aftrek van de waarde der gebezigde post- zegels, de ontoereikend gefrankeerde. Het port der monsters of stalen van koopwaren bedraagt 2J/'2 cents per 75 gram of gedeelte. Het reeht voor aanteekening van brieven bedraagt 10 ct. be- halve het port. Indien dezen in het ongereede geraken, wordt den afzender 25 vergoed. Wanneer de waarde wordt aangege- ven, is hoogstens 21/2 cents per /'100 verschuldigd, met een minimum van 121/i cents, en wordt bij vermissing de voile aan- gegeven geldswaarde vergoed. Verplichting tot verzegeling bestaat niet voor aangeteekende brieven of stukken, (volgens eene verklaring des afzenders op den omslagl geene geldswaarde bevattende. Op verlangen gesehiedt evpresse-bestelling op voorgeschreven wijze en voorwaarden. Invordering van gelden op kwitantien, wisselbrieven, assigna tion en ander handelspapier kan geschieden tegen 5 cents. Bij uitbetaling van het ingevorderd bedrag is het reeht verschuldigd, vastgesteld voor een postwissel tot gelijk bedrag. SPOORWEGDIENSTEN. Jhr. J. A. van Kretscbmar van Veen, Inspect, bij den Holl. IJz. Sp. W. D. F. Meyer, Adjunct-Inspecteur. H. Roep, G. M. Siegmann, Commiesen 2e klasse. H. A. J. Brinkerink. J. W. Memelink. Klerken. T. G. van Gelder, L. G. Bannink, G. Pijl, C. J. J. Busquet, G. A. J. Schotel, H. Baarsma, .1. C. Baert, I P. W. Orban. F. .T. Matthijsen, Ingenieur der Tractie. 11. E. Hoekstra en W. Willink, Adjunct-Ingenieurs. J. J. de Koeyer, Commies le kl. P. J. van Wyck van Brieving, Aspirant-Commies.

Adresboeken Amersfoort | 1892 | | pagina 45