106 gebouwen of muren en de straat of den wegd. de richting der nevensstaande gebouwen of muren en de rooilijn der ontworpen gebouwen of muren; e. de hoogte der ontworpen gebouwen en murenf de inwendige verdeeling van bet ontworpen gebouw; en g. bij bet bouwen van meerdere niet aan elkaar te bouwen woningen, den afstand tussehen de woningen onderling. KIESRECHT. De kiezerslijsten worden tussehen 15 Febr. en 15 Maart vast- gesteld en voor den 25. April 1893 gesloten. Op die lijsten worden te Amersfoort als bevoegd tot het kie- zen van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van leden voor de Provinciate Staten en. den Gemeenteraad aangewe- zen de maunelijke meerderjarige ingezetenen des rijks, tevens Nederlanders; le die hun vollen aanslag betaald hebben in de personeele belasting ovei' 1891/92, ter zalce van het door hen ter bewoning gebruikte linis of afgezonderd gedeelte van een woonhuis waarvan de huurwaarde hooger is dan 372e die hunnen aanslag in de grondbelasting over 1892, van minstens f 10 in hoofdsom en rijksopcenten, ten voile hebben betaald; 3e hoofden van gezinnen, of alleen wonende personen, die ge- durende de laatste negen maanden, voorafgaande aan den It. Februari 1893, van den inwonenden eigenaar of eersten huurder een woonhuis of gedeelte ervan in huur hebben en bewonen, waarvan de jaariijksche huurwaarde,' ongestoffeerd, op minstens f 76 is geschat. Bijaldien het een belangheb! ende toesehijnt dat de sehatting van het perceelsgedeelte niet in verhouding staat tot de belast- bare huurwaarde van het woonhuis, alsdan kan deze een bezwaar- schrift aan den gemeenteraad indienen, met verpliehte bijvoeging van 4.50 voor kosten der herschatttng, te verrichten door drie andere beeedigde personen. Op de lijsten worden niet geplaatst 1°. zij wien het kiesrecht is on'zegd bij rechterlijke uitspraak; 2°. zij die bij rechterlijke uitspraak de besehikking of het beheer over hunne goederen hebben verloren; 3°. zij die in het vorig jaar onderstand van eene weldadigheids- instelling of van een gemeenlebestuur hebben genoten.

Adresboeken Amersfoort | 1893 | | pagina 110