30 Vie Grondslag: PAARDEN. le klasse: I pd. 25, 2 pd. /'55, 3 pd. /'80, elk p. meer f 40. 2e klasse: "voor elk paard 15. 3e klasse: le soort, voor een paard f 10, voor twee f 25. 2e soort, voor een paard f 5, voor twee /'16. 4e klasse: voor elk paard 8. 5e klasse: elk p. 3, jaagp. voor schepen en schuiten 1.50. 6e klasse: voor elk, zelfs onvolledig, fiental /"25. Die na den 1. Mei een perceel in gebruik neenit, is daarvoor de personeele belasting voor den nog overigen tijd van liet dienst- jaar verschuldigd. Aan den belastingschuldige, die in den loop des dienstjaars een perceel verlaat, zonder daarin eenige roerende goederen of iemand in zijnen dienst achter te laten, wordt ontheffing verleend van zijnen aanslag, naar de eerste vier grondslagen, voor den tijd des dienstjaars die nog over is, indien daarvoor door hem binnen den tijd van eene maand, volgende op die waarin hij het perceel verliet, tegen bewijs schriftelijk aangifte is gedaan ten kantore van don ontvariger, op een aldaar kosteloos verkrijgbaar biljet. De ontheffing wordt ook verleend over het driemaandelijksch tijdvak, waariu het perceel werd verlaten, indien de belasting schuldige daarna, doch in den loop van datzelfde tijdvak, een ander perceel, waarvoor hij belastingplichtig is, in gebruik neenit. Bij overlijden van den belastingschuldige treden zijne erfgena- men in dezelfde rechten en verplichtingen. Vuur-, haven- en tongeld. Voor de schepen, geladen of ongeladen, welke uit zee de rivier de Eem in- en opvaren en beneden de Eenibrug hlijven, telken reize voor lJ/2 kub. el (tornf 0.06 Voor die, welke door de Eembrug tot den Baarnschen dijk of den grooten Melm opvaren- 0.09 Voor die welke voorbij den grooten Melm stadwaarts varen-0.12'/2 Het vuur-, haven- en tongeld is slechts voor de helft verschul- dtgd voor schepen die mest voor den landbouw aanbrengen, of ten behoeve van fabrieken of trafieken langs de Eem of onder Amersfoort gelegen, goederen aan- of wegbrengen; doch voor zoodanige schepen, die met andere dan tot'de fabriek of trafiek behoorende vrachten van hier vertrekken, moet vooraf de andere helft worden bijbetaald. Krachtens raadsbesluit van den 26. October 1892 wordt slechts de helft geheven van het tarief hierboven gemeld.

Adresboeken Amersfoort | 1893 | | pagina 34