u liuurd aan personen, deswege afzonderlijk aangeslagen, wordt de navolgende afschrijving of teruggave verleend: 'Is voor 1 kamer zonder afzonderlijke slaapplaats. 'Is 1 met of 2 kamers. 11 meer dan 2 kamers. Geene teruggave of afschrijving wordt gedaan, zoo nietdeaan- vraag daartoe aan Burg, en Weth. is ingediend; a. voor het einde des jaars door den kamerverhuurder; b. voor of op 1 Dec., ter zake van vertrek uit de gemeente; c. binnen eene rnaand na die der opheffing van het huishouden des overleden belastingschuldige. Belasting op de honden. Voor iederen hond 3 en voor elken waak- of trekhond /'1.50. RIJKS-TELEGRAAF. Directeur. J. Blom, Vaste besteller. G. A. Spruyt, Commies der tele- J. Kraan Sr., Hulpbesteller. graphic 1e kl., waarn. Dir. J. Kraan Jr., Bode. B. J. Windsant, Telegrafist. Het kantoor is geopend (Greenwich(spoor)tijd, welke 20 min. achter is bij den plaatselijken tijd) Op alle werkdagen: van 7.30 voorm. tot 8.30 'savonds. Op Zondagen en daarmee gelijkgestelde feestdagenvan voorm. 7.308.30, nam. 12.301.30 en 'savonds 6.307.30. Voor overbrenging van een telegram tussehen 2 kantoren in Nederland wordt gerekend 25 cents voor de eerste 10 woorden en 3 cents voor elk tweetal woorden daarboven. Telegram-zegelsaan het kantoor verkrijgbaar, worden aan den linkerbovenhoek van het bericht vastgehecht. Telegrafische postwissek mogen /500 niet te bovengaan. Kwitantie, zoo de afzender van een bericht haar verlangt, wordt ten kantore gegeven tegen betaling van 5 cents. Open bestelling (zonder omslag) van een telegram geschiedt op verlangen, aan 't hoofd van het telegram aangeduid door (R. O.), a Is een woord in de prijsberekening te begrijpen. Ook voor plaatsen, waargeen telegraafkantoor is gevestigd, wor den telegrammen aangenomen. De verzending van het naastbijge- legen telegraafliantoor geschiedt door »de post" (kosteloos) door »boden" of »estafetten." Bij vooruitbetaling bedragen de kosten der bezorgmg buiten den bestelkring door »boden" 50 cents. Wan- neer de bodekosten voor rekening van den geadresseerde worden gelaten, wordt het daarvoor door het. eindkantoor uitgegeven be- drag geheven. De afzender vermeldt schriftelijk vanwaar en hoe de bezorging buiten den bestelkring moet geschieden.

Adresboeken Amersfoort | 1893 | | pagina 38