35 Collationneering van een telegram bestaaat in het terugseinen van den gelieelen inhoud door elk kantoor tot de overbrenging medewerkende. De kosten bedragen een vierde gedeelte van die der overseining van het telegram. Voor kennisgeving van ontvang is de prijs van een telegram van 10 woorden verschuldigd. Zij bevat eene eenvoudige telegra- flsche rnededeeling, aan den afzender, van den tijd waarop het telegram aan zijnen correspondent is afgeleverd. Dringende telegrammen worden voor andere tijdingen van den- zelfden rang overgeseind. Het dubbel van den gewonen prijs is ervoor verschuldigd, wat het binnenlandsch verkeer betreft. Telefoonbestelling (verkort T. B.) geschiedt voor 5 cents per telegram. De aanwijzingen »antwoord betaald," (verkort R. P.) scollation- neering betaald," (verkort T. G.) »dringend," (verkort D.) »eigen- liandig" (verkort M. P.) »bode of »bode betaald" (X. P.) en »postkomen afzonderlijk of vereenigd, aan 't hoofd van het bericht en worden in de woordenschatting begrependaarna vol- gen het adres en de inhoud met of zonder onderteekening. Wil men antwoord voornitbetalen, zoo plaatse men, voor rneer dan 10 woorden, achter R. P. het aantal. De afzender is vrij in de keuze der taal. Doorhalingen, verwijzingen, bijvoegingen of overschrijvingen in een bericht moeten gewaarmerkt zijn. POSTERIJEN. A. J. M. Ledeboer, Inspecteur voor de provincien Noord-Holland en Utrecht, te Amsterdam. G. Smitt Hz., Directeur. KoRTEG?ACH i Ar^&<o Commiesen. D. H. van de Werk, H. J. Lettink, J. R. A. H. Schiltz. Surnumerair. J. van den Akker, Assistent. Brievenbestellers. H. v. d. Berg, Id. van Elst, H. W. Steusel, A. te Kulve, A. Florijn, W. Zwep, N. Wolfswinkol, R. van Bennekom D. Mulder, A. van Nus, J. van Wijiand, C. Entrop, H. de Gans, S. van Iluizen.

Adresboeken Amersfoort | 1893 | | pagina 39