39 bezorgd, mogen geschreven worden de onderteekening, plaats, dag, uur en, met een enkel woord, het doel der bijeenkomst, be- nevens de naam van den genoodigde. Op Zon- en feestdagen worden geene postpakketten aangenomen en sleehts eenmaal daags (voorm. 10) besteld. Naar verschillende landen worden (zonder aangegeven waarde) postpakketten verzonden, het gewicht van 3 of 5 kilogr. niet te bovengaande. Voor gedrukte stukken bedraagt het port: voor 25 gr. of min der I ct., boven 25 gr. 2 ct., boven 50 gr. 3 ct., boven 75 gr. 4 ct., boven 100 gr. 5 ct., boven 150 gr. 7'/j ct., boven 250 gr. 10 ct., boven 500 gr. 12'/2 ct., boven 1000 gr. 15 ct. en voorts 2'/j ct. per 1000 tot en met 3000 gr. (of gedeelte daarvan). Met 5 cents boven het gewoon port worden belast ongefran- keerde brieven, en na aftrek van de waarde der gebezigde post- zegels, de ontoereikend gefrankeerde. Het port der monsters of stalen van koopwaren bedraagt 2l/2 cents per 75 gram of gedeelte. Het recht voor aanteekening van brieven bedraagt 10 ct. be- halve het port. Indien dezen in het ongereede geraken, wordt den afzender /25 vergoed. Wanneer de waarde wordt aangege ven, is 2'/2 cents per /M00 verschuldigd, met een minimum van 12!/2 cents, en wordt bij vermissing de voile aangegeven gelds- waarde (mits niet boven /OOOO) vergoed. Verplichting tot verzegeling bestaat niet voor aangeteekende brieven zonder aangegeven geldswaarde. Op verlangen geschiedt expresse-bestelling op voorgeschreven wijze en voorwaarden. Invordering van gelden op kwitantien, wisselbrieven, assigna tion en ander handelspapier kan gesehieden tegen 5 cents voor elk. liij uitbetaling van het ingevorderd bedrag is bet recht ver schuldigd, vastgesteld voor een postwissel tot gelijk bedrag. SPOORWEGDIENSTEN. A. E. J. Bekkers, Inspecteur bij den Holl. IJz. Sp. W. D. F. Meyer, Adjunct-inspecteur. G. van Dijk, Asp. adj.-inspecteur. J. F. E. Kortebos, Commies le klasse. Commiesen 2e klasse. H. Roep, G. M. Siegmann, J. W. Memelink. Commiesen 3e klasse. II. A. J. Brinkerink, J. A. F. M. Scheltema, Th. C. van Gelder.

Adresboeken Amersfoort | 1893 | | pagina 43